Покипка на дялове от чуждестранно дружество

20.11.2019, 14:54 285 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.11.2019, 14:54
Публикации: 56 / 1
Може въпросът ми да е неуместен, но се притеснявам дали работя правилно. ООД купува дялове от дружество, което се намира в България, но е със собственик чуждестранно дружество. ООД-то купувач подлежи ли на регистрация по ДДС преди да е реализирало оборот от 50хил.лв?
#1 | 20.11.2019, 15:16
Публикации: 184 / 21
За евентуална регистрация по чл.97а ли питате?
Не. Тя касае само получени облагаеми услуги, а сделките с дружествени дялове са освободена доставка съгласно чл.46, ал.1, т.5.
#2 | 20.11.2019, 15:19
Публикации: 56 / 1
За евентуална регистрация по чл.97а ли питате?
Не. Тя касае само получени облагаеми услуги, а сделките с дружествени дялове са освободена доставка съгласно чл.46, ал.1, т.5.
Благодаря! Точно това ме притеснява
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове