ЮЛНЦ със суми в ГОД под 1000 лв

27.02.2012, 14:55 11150 7

27.02.2012, 14:55
Публикации: 4 / 0
ЮЛНЦ което не е извършвало стопанска дейност през 2011 и има 2-3 членски вноса и 3 такси за учредяване по-малки като сбор от 1000 лв. Какви точно отчети в статистиката трябва да се подават?
#1 | 29.02.2012, 13:34
Публикации: 260 / 61
Годишният отчет за дейността се попълва от всички предприятия с нестопанска цел (сдружения и фондации, вкл. политически партии, църкви, читалища и др.), създадени и регистрирани съгласно действащото законодателство, на основание чл. 20 от Закона за статистиката.

Представянето на годишния отчет в срок до 31 март 2012 г. е задължително съгласно Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО), Закона за статистиката и Националната статистическа програма за 2012 година.

Неизпълнението на задълженията за попълване и представяне на годишния отчет се санкционира по чл. 276 от ЗКПО и чл. 52 от Закона за статистиката.

Предприятията с нестопанска цел, неизвършващи стопанска дейност представят годишния си отчет само в териториалното статистическо бюро.

#2 | 29.02.2012, 14:20
Публикации: 4 / 0
Благодаря за копирания от декларацията и закона текст , но това съм го чела много преди да задам въпроса си. подаването обаче в статистиката на отчетите и данните в тях са в хиляди левове. И точно това е въпроса, а не дали имам задължение да ги подам. При положение че нямам суми дори да закръгля на 1 какво да подам- о?
#3 | 29.02.2012, 17:17
МамаБожка
извинявам се, че се намесвам където не ми е работата, ама ние които не сме  ЮЛНЦ и не сме извършвали дейност, представяме в НСИ такова удостоверение, даже вече го има и в онлайн вариант... предполагам, че и за вас би трябвало да се отнася същото
#4 | 01.03.2012, 10:25
Публикации: 4 / 0
Знам и за декларацията, тънкия и деликатен момент идва от факта, че дейност напрактика има НО е толкова незначителна, че вписването и и закръглянето в хил. левове няма как да стане. Аз трябва да подам декларация и отчети, но според указанията а и практиката се закръгля над 500 лв, като се пише 1 (примерно) аз толкова нямам. Няма и указания в сайта на статистиката, какво се прави в такива случеи. Демек ако не подам- съм в нарушение, ако подам- няма какво!!!!! :icon_question:   >:(
#5 | 01.03.2012, 13:15
Публикации: 260 / 61
На сайта на статистиката има телефони, щом сте имали дейност следва да подадете и отчети. Лично аз съм имала практики със справки труд, където съм посочвала 1, въпреки че сумите са били незначителни, но след разговор със НСИ, защото иначе системата го отхвърля и отчита като грешка.
#6 | 02.03.2012, 16:43
Публикации: 645 / 23
Макар и нулева трябва да подадете.Защото сте имали дейност.,но при закръгляне не се получават 1. Аз съм имала тъкъв случай.Защото при отчета в Министерство на правосъдието давате ,че имате дейност.
#7 | 27.03.2012, 15:29
Публикации: 4 / 0
Исках само да съобщя становището на НСИ Русе ( яно нашето НСИ има различно мнение от другите ) ;D, ако друг има същия казус- подава се декларация за неактивност на ЮЛНЦ и такова ще подам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група