Справка чл. 73

20.02.2020, 14:40 721 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.02.2020, 14:40
Публикации: 5 / 2
Трябва ли да подам спрака по чл. 73, при условие че съм подал декларация по чл 55, ал 1 от ЗДДФЛ включително Приложение 2 образец 4021 за изплатен доход на ЧФЛ за възнаграждение по договор за управление през цялата година?
Декл. 55 е подадена за всяко тримесечие на 2019, а за четвъртото + приложение 2 обазец 4021.

Благодаря за отговорите предварително.
#1 | 20.02.2020, 15:16
Публикации: 1 / 0
да
#2 | 20.02.2020, 15:18
Публикации: 3176 / 435
Бихте ли сравнили какви данни се подават в 73 и в 55, както и за какви цели се подава 73? :)
Това ще отговори на въпроса :)
#3 | 20.02.2020, 15:41
Публикации: 2494 / 281
Бихте ли сравнили какви данни се подават в 73 и в 55, както и за какви цели се подава 73? :)
Това ще отговори на въпроса :)

Хахаха, видях само твоя отговор и бях  :blink:
#4 | 20.02.2020, 15:45
Публикации: 5 / 2
Напишете повече разяснения справка по чл. 73 ал.1 или 6?
Става въпрос за доходи от управление и контрол, от участие в управителни и контролни органи на предприятия на ЧФЛ.
#5 | 20.02.2020, 16:01
Публикации: 7062 / 1041
Напишете повече разяснения справка по чл. 73 ал.1 или 6?
Става въпрос за доходи от управление и контрол, от участие в управителни и контролни органи на предприятия на ЧФЛ.
Отваряте закона и четете коя справка в кои случаи се подава. Можете да си изтеглите справките от сайта на НАП в word - формат и да прочетете указанията. Там всичко много подробно е написано
#6 | 20.02.2020, 16:26
Публикации: 5 / 2
Чл. 73а. (Нов - ДВ, бр. 109 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) (1) Предприятията и самоосигуряващите се лица по смисъла на Кодекса за социално осигуряване - платци на доходи, предоставят на Националната агенция за приходите информация за доходите от наем или друго възмездно предоставяне за ползване на недвижимо имущество, както и за доходите по чл. 37, ал. 1, т. 9, начислени и/или изплатени в полза на физически лица, местни на друга държава - членка на Европейския съюз. Информацията се предоставя веднъж годишно с декларацията по чл. 55, ал. 1, подавана за четвъртото тримесечие на годината.
(2) Пенсионноосигурителните дружества по глава девета, раздел ІІ от Кодекса за социално осигуряване предоставят на Националната агенция за приходите информация за пенсиите, начислени и/или изплатени в полза на физически лица, местни на друга държава - членка на Европейския съюз. Информацията се предоставя по електронен път в срок до 30 април на годината, следваща годината на начисляване и/или изплащане на доходите, във формат, утвърден със заповед на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите, която се обнародва в "Държавен вестник".
(3) Застрахователите по смисъла на Кодекса за застраховането предоставят на Националната агенция за приходите информация за доходите по чл. 143з, ал. 1, т. 3 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс. Информацията се предоставя по електронен път в срок до 30 април на годината, следваща годината на начисляване и/или изплащане на доходите, във формат, утвърден със заповед на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите, която се обнародва в "Държавен вестник".
(4) В справката по чл. 73, ал. 1 не се включват доходите, изплатени на физически лица, местни на друга държава - членка на Европейския съюз, за които се предоставя информация по реда на ал. 1 - 3.
Според това, което пише в ЗДДФЛ аз поподам в категорията оцветена в оранжево и според оцветено в жълто би трябвало да не подавам Справка по чл. 73. Вие как мислите?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове