Свързани лица и търговска дейност

20.01.2020, 13:31 252 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.01.2020, 13:31
Публикации: 131 / 4
Здравейте,
две фирми и двете с  регистрация  по ДДС до момента имат търг взаимоотношения!
Едната фирма е вносител ,като продава на  свързаната фирма по общите условия ,т.е както на всички други клиенти.

Въпросът:

Редно и законосъобразно ли ще е  фирмата вносител да продава стоката на едро/ на контейнер/
само на свързаната фирма с надценка примерно от 5 до 10 %.
А втората фирма да продава на пазара на всички останали с Т.О., с които е работила до момента?
Идеята  е едната да е само вносител , а другата да продава на клиентите!

Благодаря предварително !

#1 | 20.01.2020, 13:45
Публикации: 198 / 17
Вижте чл.15 и чл.16 от ЗКПО.
#2 | 20.01.2020, 14:13
Публикации: 131 / 4
благодаря,ще се запозная с тях!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове