Справка по чл.73, ал. 6

24.01.2020, 12:24 1758 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.01.2020, 12:24
Публикации: 48 / 0
Здравейте,
имаме служители, които през 2019г са прехвърлени по чл.123 КТ при друг работодател.
Трябва ли стария работодател да подава дохода на служителите за 2019г в справката по чл.73, ал.6?
#1 | 24.01.2020, 13:26
Публикации: 7 / 1
Да , трябва .
#2 | 24.01.2020, 15:58
Публикации: 48 / 0
Не случайно попитах, защото бях на семинар и там ни обърнаха внимание на следното:

Подаване на информацията по чл. 73, ал. 6 от ЗДДФЛ при преобразуване
При преобразуване на предприятие справката се подава от правоприемника.
За изплатените доходи от преобразуващото се дружество се попълва колона 23 за съответния код на доход.
В случаите,в които преобразуващото се предприятие и правоприемникът е изплатил един и същ код доход, данните се декларират на два реда с един и същи код доход и попълнена колона 23 на единия ред (ЕИК на преобразуващо се предприятие).

Трябва или не трябва да се подава декларация по чл.73, ал. 6 в случай на прехвърляне по чл.123 КТ от стария работодател?
Според горенаписаното не трябва.

#3 | 24.01.2020, 16:09
Публикации: 9128 / 1548
ЗДДФЛ
чл.73
(7) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Справката по ал. 6 се предоставя в срока и по реда на ал. 2, 4 и 5.

.............
(2) (Нова - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) При преобразуване или прехвърляне на предприятие справката по ал. 1 се изготвя от правоприемника.
#4 | 20.02.2020, 13:56
Публикации: 52 / 2
Обърках се! Помагайте!
И аз имам приети хора по чл.123. Как трябва да попълня справката?
За всяко лице ще попълня дохода от нашата фирма и дохода от служебната бележка от предходния работодател /преобразуващо се предприятие/, тъй като участва в изчислението по изравняване на ДОД. До тук все едно е лице назначено редовно по чл.62. И после?!
Трябва да направя още един запис със същите данните от служебната бележка от предходния работодател /преобразуващо се предприятие/, като попълня колона 23 с ЕИК на предходния ли?!?!
Блокирах! Моля за мнение
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове