Справка чл.76 ал 6 от ЗДДФЛ

13.02.2020, 15:10 584 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.02.2020, 15:10
Публикации: 21 / 1
Във фирмата има лице, работещо по ДУК.Същото лице извършва услуга по граждански договор. Лицето е съзружник/акционер с участие повече от 5% и попада в хипотезата на т.26 буква и он ДР на ЗДДФЛ. Как да го подам в справката по чл.73,ал.6. ДУК е приравнен на трудов  подава се с код 101, а другия доход с код 102?
#1 | 13.02.2020, 15:26
Публикации: 6696 / 983
Да.
#2 | 13.02.2020, 15:32
Публикации: 1 / 0
Може ли и аз да се консултирам с Вас по чл.73, ал.6?
касае се за СОЛ с личен труд - попълва ли се в декларация по чл.73, ал.6 дохода който е получен от личния труд, осигуровките и данъка в декларацията, като се има предвид че СОЛ ще подава декларация по чл.50 от ЗДДФЛ. При запитване получавам много разнозначни мнения затова сега отправям питане и към Вас.
#3 | 13.02.2020, 16:38
Публикации: 59 / 2
Да,попълва се!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове