ГДД на ФЛ и таблица 2 за получен доход

25.03.2020, 21:16 562 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.03.2020, 21:16
Публикации: 4 / 0
Здравейте, физ.лице (безработно в БГ и внасящо ЗО за лична сметка) получава доход от фонд за допълнително пенсионно осигуряване  от чужбина. Дохода трябва да се декларира, защото е получен преди навършване на пенсионна възраст (попълвам прил.8 и прил.6). Въпроса ми е свързан с таблица 2 за изравняване на здравните осигуровки. Дохода е платен м.август (прилагам снимка). При този запис за довнасяне има към 216лв. ТРябва ли обаче този доход да се раздели на 12 месеца по равно, и в този случай ЗО за довнасяне стават над 2000лв.(пада под 3000 осиг.доход на месец).
#1 | 26.03.2020, 09:18
Публикации: 9298 / 1583
Указанията към Т2
Скрит текст :

Прочетете също от Указанията кои от Приложенията участват във формиране на сумите в колона 5 на Т2 във Вашия случай и дали правилно сте попълнили цифрите там.
#2 | 26.03.2020, 10:24
Публикации: 4 / 0
Точно заради втория абзац от текста, който сте постнали мисля, че сумата трябва да се раздели на 12месеца, макар и да е получена еднократно.
Сумите от моята таблица, колона 3 трябва да ги прехвърля в колона 4, но колона 5 си съдържа дохода от всички основания(приложения), тук в случая е само 1 доход.
#3 | 26.03.2020, 10:27
Публикации: 5889 / 505
Защо сте посочили доход 305? За 2019 година трябва да 280.
#4 | 26.03.2020, 10:29
Публикации: 4 / 0
Защо сте посочили доход 305? За 2019 година трябва да 280.
Да, това ще го коригирам, както и трябва да е попълнена колона 4, а не 3.
#5 | 26.03.2020, 10:31
Публикации: 4 / 0
Указанията към Т2
Скрит текст :

Прочетете също от Указанията кои от Приложенията участват във формиране на сумите в колона 5 на Т2 във Вашия случай и дали правилно сте попълнили цифрите там.



- за лицата, които не са осигурени на друго основание и са внасяли здравноосигурителни вноски на основание чл. 40, ал. 5, т. 1 от ЗЗО върху осигурителен доход не по-малък от половината от минималния размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за съответната година и същевременно имат получени доходи, подлежащи на данъчно облагане съгласно данните от данъчната декларация, се попълва облагаемия доход, деклариран в Приложение 3, част І, ред 5, Приложение 4, част І, ред 6, Приложение 5, част ІІ, ред 1 и Приложение 6, част І, ред 2.

В моя случай, дохода идва от Приложение 6
#6 | 26.03.2020, 12:00
Публикации: 9298 / 1583
Точно заради втория абзац от текста, който сте постнали мисля, че сумата трябва да се раздели на 12месеца, макар и да е получена еднократно.

Да.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове