Е-услугите на НАП и Системата за сигурно електронно връчване

30.03.2020, 17:52 2547 7

30.03.2020, 17:52
Публикации: 11932 / 2174
https://www.nap.bg/news?id=4211

" Комуникацията със Системата за е-връчване замества класическия метод за препоръчана поща "

Дали по този нов начин бихме могли да подаваме ГДД на физически лица , които иначе отиват да си ги подават в пощата ? Запознат ли е някой ?
#1 | 31.03.2020, 09:20
Публикации: 298 / 14
Това, което ще ти кажа от личен опит.
1) Щом отвориш писмото от НАП (на ел поща) и влезеш да го прегледаш това "връчване", от НАП според мен знаят вече, че е видяно и все едно си потвърдила, че е "получено"
2) Не помня дали имаше възможност за прикачване на документи или не, но при проверка на едно друго ЮЛ (явно настрещна) ни искаха на нас документи и там не ни дадоха да ги качим, а ги пращахме до съответната ТД на НАП.
Системата по спомен имаше някои добри функционалности, но мисля, че от НАП или не я ползват активно, или е по - скоро за вътрешни цели, понеже можеше да се вижда информация там, но реално документите ги пратихме по куриер.
Това е от личен опит. Влизам в НАП с електронен подпис, тоест мога да подписвам документи при желание.
#2 | 31.03.2020, 09:27
Публикации: 11932 / 2174
Благодаря ти за споделения опит. Някак така си и помислих, че това, за което мислех не е много ОК.  :wave:
#3 | 31.03.2020, 10:11
Публикации: 68 / 17
https://www.nap.bg/news?id=4211
Дали по този нов начин бихме могли да подаваме ГДД на физически лица , които иначе отиват да си ги подават в пощата ? Запознат ли е някой ?
Не, комуникацията е по повод производство по ДОПК, само това, за проверки и подобни, връчват ти започване, дай-това-онова, на ви това-онова, резултат и чао. Работи сносно, пести много време и разправии. Проблема с който съм се сблъсквал е аналоговата мисъл на отсрещната страна. Може да се прикачват документи, описани са правилата, не е чак толкова зле от към интерфейс.
#4 | 31.03.2020, 10:14
Публикации: 298 / 14
Не, комуникацията е по повод производство по ДОПК, само това, за проверки и подобни, връчват ти започване, дай-това-онова, на ви това-онова, резултат и чао. Работи сносно, пести много време и разправии. Проблема с който съм се сблъсквал е аналоговата мисъл на отсрещната страна. Може да се прикачват документи, описани са правилата, не е чак толкова зле от към интерфейс.
Да де "могат", аз исках да ги кача, обаче ми казаха НЕ! Пратихме по куриер с обратна разписка!
Иначе останалото е точно.
#5 | 31.03.2020, 10:24
Публикации: 68 / 17
Ама тва че са Ви казали "не" не значи че не можете съвсем официално да им натиснете "отговор" и по процедурата да им прикачите каквото трябва и да сте си свършили работата. Вече говорих за аналоговите хора...
#6 | 31.03.2020, 13:56
Публикации: 298 / 14
Ама тва че са Ви казали "не" не значи че не можете съвсем официално да им натиснете "отговор" и по процедурата да им прикачите каквото трябва и да сте си свършили работата. Вече говорих за аналоговите хора...
Ти май не си много в час, нали се сещаш, че както искат благо (даже не беше благо) документи, утре могат да решат да те проверяват поне 5 години назад и проверката да отнеме няколко месеца и да ти блокират цялата дейност. Понеже такива случаи в града сме ги виждали, където служител на НАП се мести в офиса на счетоводната кантора и проверката тече за срок от няколко месеца.
Те и това дето @delphine иска могат да го програмират за 1 работен ден, но едва ли ще стане.
Така че, такива дървени философи като тебе @JazzMaster дето разправят как можело и как ни било право, а после като Ви дойдат от НАП треперите и се мазните ги знаем, и сме ги виждали.
Аз лично предпочитам да съдействаме на агенцията както те си преценят и да се разбираме като интелигентни хора до колкото е възможно, от колкото да влизаме в заяждане и дразги, които после да ми излизат солени.
#7 | 31.03.2020, 14:27
Публикации: 68 / 17
Не съм имал намерение да се заяждам, естествено че има регионални особености, но те не отменят законността, доколкото съществува. /не разбрах как успяхте да ми установите способностите, може би сте (ми) изнервен(а), няма да Ви преча./ Като узнаете "колко им треперя и им се мазня", щото сте ги виждали, заповядайте, ще почерпя!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група