ВОД или износ

22.05.2020, 19:53 1304 16
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.05.2020, 19:53
Публикации: 49 / 0
Дружеството извършва консултантска дейност по информационни технологии на дружество в Гибралтар до 31,.12.2020 г е ВОД, а след това износ л?
#1 | 23.05.2020, 17:52
Публикации: 6 / 0
1. Нямате ВОД, нито износ, защото продавате услуга, а не стока.
2. Гибралтар има специален статут и там не се прилага европейското ДДС законодателство.
3. Във фактурата не начислявате ДДС на основание чл. 86, ал. 3 във връзка с чл. 21, ал. 2 от ЗДДС.
#2 | 23.05.2020, 18:00
Публикации: 49 / 0
Ние не сме регистрирани по ДДС това проблем лие, издали сме фактура като основание за неначислаеане на ДДС е  член.113, ал.9
#3 | 23.05.2020, 18:17
Публикации: 49 / 0
Подадохме заявление за регистрация, закъснели ли сме
#4 | 23.05.2020, 18:36
Публикации: 6 / 0
Нямате задължение да се регистрирате по ДДС. Дори и да направите над 50000 лв. оборот от тези услуги, пак нямате задължение да се регистрирате по ДДС, защото в случая извършваната услуга е необлагаема доставка, понеже е с място на изпълнение извън територията на страната.

Правилно сте издали фактурата с основание чл. 113, ал. 9 от ЗДДС.
#5 | 23.05.2020, 19:24
Публикации: 49 / 0
Но колеги твърдят, че е трябвало да се регистрираме по плана.97а от ЗДДС, преди да извършим услугата, която е в областта на информационните технологии, компютърно програмиране, сега сме подали заявление, но дали няма да има санкции за изпусната регистрация?
#6 | 23.05.2020, 19:51
Публикации: 6 / 0
Гибралтар има специален статут и там не се прилага европейското ДДС законодателство.
https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/eu-vat-rules-topic/territorial-status-eu-countries-certain-territories_en#heading_1

Член 97а се прилага, когато предоставяните услуги са с място на изпълнение на територията на друга държава членка. Гибралтар не е такава територия.
#7 | 23.05.2020, 20:48
Публикации: 49 / 0
Но колеги твърдят, че е част от  Великобритания, а за тях все още важат правилата на ЕС,, подали сме заявление за регистрация по плана.100 от ЗДДС и като вид на доставките, които дружеството ще осъществява, ще запиша  вашият текст, но освободени доставки  или необлагаеми е правилното по член,86, ал.3 , във връзка с чл.21,ал.2от ЗДДС
#8 | 23.05.2020, 21:10
Публикации: 49 / 0
Сега го видях, много Ви благодаря! дано и в НАП, да мислят така!  За дейността необлагаема или освободена доставка да запиша?
#9 | 23.05.2020, 23:05
Публикации: 6 / 0
Специалният статут на Гибралтар няма никаква връзка с Брекзит. Той си е такъв отдавна...
За тази дейност (консултантски и ИТ услуги към фирма от Гибралтар) нямате задължение да се регистрирате по ДДС. Дейността е необлагаема. Оттеглете си заявлението и си решавате казуса.
#10 | 24.05.2020, 01:14
Публикации: 49 / 0
Но на консултация в НАП ми отговориха, че след като ни заплащат, купения от нас компютър, той следва да бъде включен в облагаемият оборот за целите на ЗДДС, което и направихме, като го посочихме на отделен ред разходи. Мислех да не го включвам в описа на наличните активи, за да теглим ДДС-то. Не зная на кого да вярвам, силно се надявам Вашата гледна точка да е вярната и от сър цена Ви благодаря!
#11 | 25.05.2020, 19:07
Публикации: 49 / 0
Как мога да си оттегля заявлението,? никога не съм го правила.
#12 | 27.05.2020, 20:26
Публикации: 6 / 0
Как мога да си оттегля заявлението,? никога не съм го правила.

Изпратете им уведомление за оттегляне на заявлението в свободен текст. Няма образец на НАП.
#13 | 14.06.2020, 14:59
Публикации: 49 / 0
Благодаря Ви, регистрираха го по чл.100 от ЗДДС, но в началото ни погнаха за ВАТ номер, после за електронни услуги и в крайна сметка решиха, че оборота от предоставената услуга не е оборот за регистрация по ДДС и корегирани на 0,00лв. Сега след регистрацията по ДДС, фактурите, които издаваме ще са на основание член.86, ал.3, във връзка с чл.21, ал.2 и трябва ли да намерят място и в коя колона в дневник продажби?
#14 | 16.06.2020, 19:18
Публикации: 49 / 0
Трябва ли да се фиксира стойност 0,00лв. за ДДС, или както програмата го прави - остава непопълнено, предстои ни да издадем фактура и тя започва с номер 00000000001 и това основание за неначислаеане на ДДС?
#15 | 18.06.2020, 15:36
Публикации: 49 / 0
И тази фактура като дистанционна продажба  по.чл.69, ал.2, в кл23 в дневник продажби ли влиза и в който.18 декларацията по ЗДДС?
#16 | 18.06.2020, 17:23
Публикации: 49 / 0
ВСлед консултация в НАП ми казаха, че основанието за не начисляване на ДДС трябва да е по.21, ал.6, т.2,
И двете ми се струват логични, кое е правилното?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове