Мито при внос на хранителни добавки от Турция

16.12.2022, 10:24 838 2

16.12.2022, 10:24
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
В момента проучвам какво би ми коствало да внасям от Турция чай за отслабване. Аз го определям като хранителна добавка, защото е разтворим чай в прахообразно състояние. По тази логика HS кодът е 2106909260. Въпросът е как да докажа на митницата, че това е кодът, защото в този случай митото ще отпадне. Производителят не се наема да ми издаде друго освен фактура. Какво ще се случи на границата, когато имам само фактура?
#1 | 16.12.2022, 10:44
Публикации: 11974 / 2191
Здравейте, бих Ви посъветвала да видите Наредбата за хранителните добавки - такива могат да бъдат само продукти, отговарящи на тази Наредба. Дали наистина това, което продавате е хранителна добавка ? Митницата ще убедите като убедите първо себе си какъв е този продукт и дали е хранителна добавка по смисъла на Наредбата.
#2 | 16.12.2022, 13:01
Публикации: 2116 / 147
Здравейте!
В момента проучвам какво би ми коствало да внасям от Турция чай за отслабване. Аз го определям като хранителна добавка, защото е разтворим чай в прахообразно състояние. По тази логика HS кодът е 2106909260. Въпросът е как да докажа на митницата, че това е кодът, защото в този случай митото ще отпадне. Производителят не се наема да ми издаде друго освен фактура. Какво ще се случи на границата, когато имам само фактура?

Какво означава, че производителят не се наема да издаде друго? Не знае какво произвежда или не е сигурен, че може да носи отговорност за последиците? Чай за отслабване, според мен не е хранителна добавка, но трябва да се видят критериите на наредбата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група