Рента в брой и ДДС?

03.08.2020, 12:56 677 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.08.2020, 12:56
Публикации: 335 / 9
Здравейте, извинявам се за въпроса, но трябва да пусна фактура за рента на зем. земя в пари. Трябва ли да начисля ДДС?
#1 | 03.08.2020, 14:35
Публикации: 360 / 14
Извинете за отговора, но Вашето регистрирано по ЗДДС предприятие ли е получател на рентата на зем.земя "в пари"? Пуснете фактурата с ДДС за да отчетете пред данъчните власти прихода на предприятието Ви- получател на рента.
#2 | 03.08.2020, 16:48
Публикации: 92 / 6
Може и да не начислявате ДДС вижте чл.45 ал.1
#3 | 12.08.2020, 10:32
Публикации: 6314 / 1026
Ако рентата е уговорена в натура, има бартер и се начислява ДДС (чл. 130 от ЗДДС).
Когато се изплаща в пари, естествено не се начислява ДДС. (чл. 45, ал. 1)
#4 | 14.08.2020, 12:55
Публикации: 132 / 4
Ако рентата е уговорена в натура, има бартер и се начислява ДДС (чл. 130 от ЗДДС).
Когато се изплаща в пари, естествено не се начислява ДДС. (чл. 45, ал. 1)

А ЗП длъжен ли е да издава фактура за раздадена рента  в брой на ФЛ?Благодаря!
#5 | 14.08.2020, 12:58
Публикации: 5996 / 527
За раздадена рента в брой трябва да имате ведомост или РКО със сумата и подпис на получателя.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове