Цесия

29.12.2020, 11:11 310 0
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

29.12.2020, 11:11
Публикации: 75 / 0
ВИП АКАУНТ КОНСУЛТ ЕООД
Здравейте!
Фирма продава вземането си от клиент на българска банка за развитие с договор за цесия. Продажбата е на загуба, естествено. Примерно вземане 100000 лв, продадено за 80 000 лв. Загуба - 20000 лв. Този разход е признат за данъчни цели и не следва да се прави преобразуване на счетоводния финансов резултат в ГДД на основание чл.37, ал.1, т.2 от ЗКПО. Правилно ли разсъждавам.?Вземането е от държано предприятие, Водени са дела, има издаден изпълнителен лист. Нито длъжникът, нито цесионерът са свързани лица с цедента. Парите от продажбата са постъпили по сметката на цедента. Сделката е отразена в дневника за продажби като освободена доставка по чл.46, ал.1, т.3 от ЗДДС. Тъй като сумата е голяма, просто си сверявам часовника за да не пропусна нещо важно. Ще съм благодарна на мнения.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове