При неспазване на срока за уведомл. по чл. 62

15.09.2020, 17:03 222 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.09.2020, 17:03
Публикации: 58 / 0
Здравейте

Назначихме служител на 26.06.2020 г. във фирмата. Пуснатото уведомление обаче е било сгрешено и не е прието и сега, като тръгнахме да го освобождаваме се установи, че го няма в актуалните ТД. Декларация 1 и Д6 са му подавани коректно и плащани от датата на назначаване. Актуално състояние на данните, декларирани с Декларация образец №1 в НАП са както трябва. Как да процедираме? С ИСКАНЕ (на основание чл. 62, ал.4 КТ) към ИТ ли ?

#1 | 16.09.2020, 07:33
Публикации: 9471 / 1607
Опитайте първо да подадете по електронен път уведомленията - за назначаване и после за прекратяване. Мисля, че ще успеете.  :smile1:

/ Ако не стане - тогава по официалния път /
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове