Майка, СОЛ и дете на 1 год.

28.09.2020, 17:37 145 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

28.09.2020, 17:37
Публикации: 92 / 4
Здравейте!
 Имам такава ситуация: Майка, СОЛ, се връща на работа при навършване 6 месеца на детето и е на осигуряване с право на болнични. Майчинството се прехвърля на бащата до навършване на 1 година на детето. От тази възраст  ще се прехвърля отново на майката.Датата е 06.10.2020. Детето няма да се дава на ясла.Във фирмата на майката ме интерисува какви документи да подам в 3 дневен срок от тази дата.Като майката ще продължи да работи. Според мен се подава Приложение 11.В него може би трябва да избера:"   Пар. обезщетение при неизползване на отпуска  за отглеждане на дете до 2г. възраст по чл.54 от КСО."
И удостоверяване на следните обстоятелства:
т.1 Лицето е осигурено като СОЛ.
т.3 Код за вид осигурен
т.16  Отглеждане на дете до 2 г.възраст - продължавам да упражнявам дейност като СОЛ.
Дали разсъждавам правилно относно документирането?
#1 | 29.09.2020, 10:52
Публикации: 6024 / 532
Няколко питания: от коя до коя дата майката ще ползва отпуска по чл.163 (до 410-тия ден)?
Чл.54 е съвсем друго.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове