Трябва ли да се регистрирам по чл. 97а?

21.10.2020, 09:43 217 0
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.10.2020, 09:43
Публикации: 25 / 0
Здравейте,

Темата за услугите е обсъждана многократно във форума, но като че ли пак съм несигурна как трябва да се постъпи. Имам два случая, моля за мнението ви:
1. Ветеринарен кабинет, нерегистрирана по ДДС българска фирма, извършва лечение, което се финансира от фондация от ЕС. Фондацията е ДЗЛ, кабинетът е ДЗЛ. Чл. 21, ал. 2. Според мен, тъй като услугата се извършва в кабинета, постоянен обект в България, то мястото на изпълнение е в България.
(2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка.

Вторият казус:
2. Нерегистрирана българска фирма по ЗДДС получава услуга от нерегистрирана фирма от Германия. Услугата не се осъществява с физическо присъствие, по-скоро чрез кореспонденция по имейл. Не трябва ли и двете фирми да са ДДС регистрирани по чл. 97а?

И още един въпрос, как се доказва на кой обект е извършена услугата?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове