Дължим ли е данък?

23.10.2020, 14:15 136 0
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.10.2020, 14:15
Публикации: 4 / 0
По силата на спогодба училищно настоятелство, без стопанска дейност, в обществена полза  ще подпомага ежемесечно преподавател за разходите му за жилище като му изплаща по банкова сметка договорената сума. Настоятелството сключва договор с преподавателя, който е гражданин на държава членка на ЕС и няма взаимоотношения с неговия хазяин. Въпросът е дължим ли е 10 % данък?
Ако е дължим, кой го удържа и внася?
Има ли приложение в този случай чл. 41 от ЗЮЛНЦ?
Благодаря за отговорите!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове