ГДД по чл. 50 ЗДДФЛ - Данъчно облекчение за извършени безкасови плащания

18.03.2021, 09:52 577 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.03.2021, 09:52
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Искам да ви попитам за този 1% отстъпка при безкасови плащания. Въпросът ми е дали вноските по кредити могат да се включат като "без касово плащане" към тази сума, която трябва да достине 80% от декларирания доход?
#1 | 18.03.2021, 10:33
Публикации: 236 / 30
По принцип да, ако са изпълнени другите условия в чл.22д.
По-просто ми се струва да се ползва отстъпката за подаване по ел.път в чл.53, ал.6.
Скрит текст :
#2 | 18.03.2021, 11:05
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора Magrat!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група