Дивиденти

22.12.2021, 10:49 1407 6

22.12.2021, 10:49
Публикации: 80 / 1
Привет! Имам изплатен дивидент във второ тримесечие. Искам да го включа в декларацията по чл.73 и за целта мисля да  назнача акционерите на ГД. Имам лице , което е назначено в същата фирма на др. ГД., за него предполагам ще трябва да направя ново назначение, като при вид доход по ЗДДФЛ ще въведа изплащане на дивидент по чл.38.  Дивидента , както казах е изплатен май месец. Проблем ли ще бъде да ги назнача сега с дата на назначение 15.05.21 и край на назначението 16,05.2021г.  или може да ги назнача декември , само, за да попаднат в справката по чл.73. Декларацията по чл 55 е подадена в срок. Тя няма забавяне.
Работя на Микроинвест
#1 | 22.12.2021, 11:04
Публикации: 80 / 1
Привет! Имам изплатен дивидент във второ тримесечие. Искам да го включа в декларацията по чл.73 и за целта мисля да  назнача съдружниците на ГД. Имам лице , което е назначено в същата фирма на др. ГД., за него предполагам ще трябва да направя ново назначение, като при вид доход по ЗДДФЛ ще въведа изплащане на дивидент по чл.38.  Дивидента , както казах е изплатен май месец. Проблем ли ще бъде да ги назнача сега с дата на назначение 15.05.21 и край на назначението 16,05.2021г.  или може да ги назнача декември , само, за да попаднат в справката по чл.73. Декларацията по чл 55 е подадена в срок. Тя няма забавяне.
Работя на Микроинвест
#2 | 22.12.2021, 11:10
Публикации: 206 / 45
Здравейте,
                    Направете го в декември, няма проблем... Другият вариант е да си отворите една допълнителна база за дивиденти и наеми /ако имате/, за да си ги обработите спокойно без да Ви засяга ТРЗ-то.
      За съжаление и аз съм с Микроинвест за ТРЗ-то и смея да твърдя, че има много какво да се иска по модулите, за да са удобни за работа, но тях ги интересува основно да имат 5-6 ъпгрейда годишно по 100.00 лева :blink:, което ги превръща в най-скъпият софтуер в България, но подвеждат с ниската цена на лиценза :smile1:

Лека и спорна работа!!!

И весело посрещане на Коледа!!!
#3 | 22.12.2021, 11:23
Публикации: 11974 / 2191
Привет! Имам изплатен дивидент във второ тримесечие. Искам да го включа в декларацията по чл.73 и за целта мисля да  назнача акционерите на ГД.

Аз ли нещо не разбирам ? Каква е връзката на дивидента на акционера и ГД ? Или е само за целите на справката по чл.73 ?
#4 | 22.12.2021, 11:30
Публикации: 80 / 1
Аз ли нещо не разбирам ? Каква е връзката на дивидента на акционера и ГД ? Или е само за целите на справката по чл.73 ?

Поправих се . Съдружници :)
#5 | 22.12.2021, 11:31
Публикации: 80 / 1
Здравейте,
                    Направете го в декември, няма проблем... Другият вариант е да си отворите една допълнителна база за дивиденти и наеми /ако имате/, за да си ги обработите спокойно без да Ви засяга ТРЗ-то.
      За съжаление и аз съм с Микроинвест за ТРЗ-то и смея да твърдя, че има много какво да се иска по модулите, за да са удобни за работа, но тях ги интересува основно да имат 5-6 ъпгрейда годишно по 100.00 лева :blink:, което ги превръща в най-скъпият софтуер в България, но подвеждат с ниската цена на лиценза :smile1:

Лека и спорна работа!!!

И весело посрещане на Коледа!!!


Благодаря ви много! весели празници и на вас!
#6 | 22.12.2021, 12:15
Публикации: 2116 / 147
Поправих се . Съдружници :)

Съдружници на ГД в същата фирма - забравете просто.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група