Служебна бележка за ползван отпуск при прекратяване на ТД

04.05.2021, 11:48 455 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.05.2021, 11:48
Публикации: 10 / 0
Здравейте ,
Моля за малко помощ .
Имаме служител който беше в отпуск по майчинство ,след изтичане на майчинството подаде молба за ползване платен годишен отпуск натрупан в периода на майчинство. Сега подава молба за напускане преди да е използвала целия отпуск /40/дни и иска да издадем служебна бележка за неизползван платен и неплатен отпуск,как би следвало да оформя тази служебна бележка трябвали да посоча отпуските по  чл.163 ал.1 и чл.164 ,
 и обезщетение по чл.224 ал.1 за целия период/ 2019/ 10 дни/,2020 /20 дни/,  и 4 месеца от 2021/6 дни .
#1 | 04.05.2021, 14:10
Публикации: 3407 / 479
Оформете я в свободен текст (само за 2021 г.): "за 2021 г. е ползван ... дни платен годишен отпуск". Идеята е че има ограничение за 20 работни дни отпуск за годината (ако не намесваме допълнителните договорки в ТД и КТД) при всички работодатели и следващият работодател да е наясно до колко дни може да разреши.

Не пречи да посочите и 163 (1) и 164, макар че отпускът по164 е ограничен до 2-годишната възраст на детето и се ползва в този диапазон (няма как да се застъпи с предишно олзване). Пък и по 163 (1) е подобно.

За неплатения отпуск със стаж - май се пишеше отзад в ТК?

Обезщетенията по 224 (1) няма нужда да ги пишете в служебната бележка, това следващите работодатели не ги интересува.
#2 | 04.05.2021, 15:07
Публикации: 10 / 0
Благодаря !!
#3 | 05.05.2021, 10:46
Публикации: 10 / 0
Здравейте отново !
При приключването на трудовата книжка ,трябва ли да отразя промените по МОД ?
Служителката след майчинство ползва платен отпуск и няма отработени дни .
#4 | 05.05.2021, 10:55
Публикации: 124 / 21
Здравейте отново !
При приключването на трудовата книжка ,трябва ли да отразя промените по МОД ?
Служителката след майчинство ползва платен отпуск и няма отработени дни .
  Не е нужно. В ТК се отбелязва основната РЗ. След като  е сте я променяли....
#5 | 05.05.2021, 11:01
Публикации: 10 / 0
Благодаря много !
#6 | 05.05.2021, 14:54
Публикации: 67 / 1
Извинете, но след като напуска няма ли чл. 224 от КТ за неизползвания отпуск?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група