Отчетена продажба на по-висока стойност

14.05.2021, 14:42 303 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.05.2021, 14:42
Публикации: 19 / 0
Здравейте,
През м.08 и м.09/2020 има отчетена продажба към население с отчет за извършени продажби. За някои от артикулите клиентите са използвали отстъпка (общо за около 20 лв.), но в отчета са отразени с редовна цена, ДДС е начислено и платено Ясно е, че няма да има плащане, а и не искаме да има. Как е най-правилно да се изчисти остатъка по клиента?
Благодаря!
#1 | 14.05.2021, 14:54
Публикации: 6354 / 1047
Здравйте,
За какъв остатък става дума? Имате вземане от клиента, предполагам. Ако е така, изчистете го през "други разходи".
#2 | 14.05.2021, 15:02
Публикации: 19 / 0
Да, има вземане. В ГДД трябва ли да се покажат в увеличение?
#3 | 14.05.2021, 16:23
Публикации: 233 / 30
Ако нямате намерение да коригирате прихода/вземането, а смятате да ги отпишете на разход, то той няма да е данъчно признат и трябва да се посочи в увеличение на ФР.
#4 | 15.05.2021, 14:46
Публикации: 6354 / 1047
Според мен не трябва да увеличавате счетоводния финансов резултат за данъчни цели.
Или огледално следва да намалите с прихода, отчетен в повече, и така данъчният ефект от увеличението ще се нулира.
Тъй като се касае за разходи, чиято цел е оптимизиране на продажбите, и които са конкретно обвързани с получаване на приходи от продажби на стоки, следва да се приеме, че разходите за търговски бонуси са свързани с дейността на дружеството.
Съгласно чл. 10, ал. 1 от ЗКПО счетоводен разход се признава за данъчни цели, когато е документално обоснован чрез първичен счетоводен документ по смисъла на Закона за счетоводството (ЗСч), отразяващ вярно стопанската операция.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група