Болничен

10.05.2021, 11:21 1398 4

10.05.2021, 11:21
Публикации: 233 / 1
Здравейте. Казуса е следният
Работник е в болничен от 25.3 до 25.04.2021.г След изтичане  на болн. работникът не се връща на работа.  Подал  е информация устна до работодателят си че ще бъде в болничен до 03.06.2021г. На тази дата ще представи болнични който ще са два на бр. но не по рано поради прекалената заетост на лекаря.  На някаква комисия  май е бил.   Има ли такава практика толкова късно да се издават болнични листи от комисия/ да предположим че е така/ Струва ми се доста несериозно .За месец април   за тия пет дни какво да правим?  Дайте съвет.
#1 | 10.05.2021, 12:08
Публикации: 6682 / 662
За съжаление е така. Има забавяне при издаване на болничните листа от ЛКК. Подавате тези 5 дни болничен (продължение) и няма да правите корекция.
#2 | 10.05.2021, 12:11
Публикации: 4400 / 737
Щом е ходил на комисия може да е за ТЕЛК, а там е известно, че се бавят. Ако е сигурно, че е в болничен и ще донесе болнични - най-лесно е във ведомостта да го водите в болничен. Ако го водите друго (отпуск) и после донесе болничен ще трябва да коригирате, а така вероятността за корекция (въпреки, че все още нямате документите - болничните) е най-малка.
#3 | 10.05.2021, 15:43
Публикации: 49 / 5
Моя съвет е да не разчитате на " устни " обяснения.
Да напише писмени обяснения, защо няма да се явява на работа.

Също не е приемливо да го водите в болничен при условие, че не сте подавали болничен и все още дори не му е издаден такъв.
Имала съм случай подавам декл.1 с болничен, който не съм вкодирала и подала и са ми звъннели от НОИ. Друг път ми се е случвало такава комисия да анулира на работника всички предходни болнични, основание за което било, че били неправомерно издавани.
Водете си го в самоотлъчка, в неплатена, в нашата форма 76 в програмата също имаме и отсъствие - Непредставен документ.
Колежката, също имаше подобен случай два месеца чакаше за издаване на болничен.
Въпроса по скоро е от гледна точка на  срока за коригирането на декларация 6, който е два месеца.
Подавате си го в някакъв вид отсъствие, както споменах по-горе и като ви го представят си правите корекция на декларациите.
Хубав ден!  :good:
#4 | 18.05.2021, 08:11
Публикации: 92 / 0
Здравейте,искам да попитам имам работник който е освободен на 20.04.2021 ,но ми дава болничен за периода 15.04.до 12.06.за 59 дена. Въпроса ми е колко дена ще му изплатят от НОИ и може ли да е за толкова много дни .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група