Съкращаване на служител по чл. 328

18.05.2021, 16:21 363 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.05.2021, 16:21
Публикации: 48 / 1
Здравейте,

Служител във фирмата от 1 година не идва на работа и няма никаква връзка с него. Искаме да го съкратим и чуденката ми е по чл. 328 :
ал. 5. при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата;
Или
ал .12. при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор. (това е защото няма никаква връзка с него и не може да се извика на работа.)

Дали дължим някакво обезщетение ?
#1 | 18.05.2021, 16:57
Публикации: 6276 / 572
Няма начин да го освободите без негово знание по посочения от Вас член.
#2 | 18.05.2021, 16:59
Публикации: 7531 / 1128
Аз не бих го направила по който и да е член. Ще си го държа самоотлъчка до второ пришествие. Нищо не ми коства - само един ред в повече във форма 76. Няма заплата, няма осигуровки, няма здравни, няма Д1....
Всяко уволнение по посочените точки може да бъде обжалвано, ако за беля работникът вземе за се появи
#3 | 18.05.2021, 17:18
Публикации: 6276 / 572
Ако е по чл.71 защо да не може?
#4 | 18.05.2021, 22:10
Публикации: 7531 / 1128
Ако е по чл.71 защо да не може?
Е, ако има възможност, така става :)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група