Работа по време на майчинство

07.07.2021, 14:45 604 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.07.2021, 14:45
Публикации: 19 / 0
Може ли лице по трудов договор, което получава парично обезщетение за майчинство, да работи по граждански договор през този период и да получава паричното си обезщетение?
#1 | 07.07.2021, 14:47
Публикации: 6353 / 584
Кой период от майчинството имате предвид?
#2 | 07.07.2021, 14:52
Публикации: 19 / 0
служителката ще излезе по майчинство през 08,2021
#3 | 07.07.2021, 16:44
Публикации: 4 / 1
Няма пречка лице,което е в майчинство да работи по граждански договор и да получава обезщетението си!
#4 | 16.09.2021, 17:43
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
Аз също работя на трудов и на граждански договор. От фирмата, в която работя на граждански договор ми казаха, че ако получавам над минималната работна заплата, Нои ще спре майчинството... :blink:
Вашата информация от къде е?
Благодаря
#5 | 16.09.2021, 17:58
Публикации: 7638 / 1148
От фирмата, в която работя на граждански договор ми казаха, че ако получавам над минималната работна заплата,
Не е вярно. Няма разлика дали сумата е под или над МРЗ. Каквото в единия, такова и в другия случай  - няма осигуровки за ОЗМ и няма да спрат майчинството.
#6 | 16.09.2021, 18:09
Публикации: 3 / 0
Благодаря за отговора!
Имате ли представа към кой чл. от КСО спадам в този случай, за да им го покажа черно на бяло  :smile1:
#7 | 16.09.2021, 18:31
Публикации: 7638 / 1148
Благодаря за отговора!
Имате ли представа към кой чл. от КСО спадам в този случай, за да им го покажа черно на бяло  :smile1:
КСО, чл.46, ал. 3
#8 | 16.09.2021, 18:31
Публикации: 3 / 0
Благодаря
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група