Заетост за теб

30.07.2021, 09:42 3539 13

30.07.2021, 09:42
Публикации: 3 / 0
Здравейте!
За първи път ще подавам Искане за плащане и нещо много неясности срещам.
Моля за помощ, ако някой се е сблъсквал вече.
Имам въпрос- в искането за плащане нетната сума ли се посочва само, а осигуровките не се ли включват?
Лицата не са назначени на мин. раб. заплата-съответно ведомосттта и  рекапитулацията, които излизат от програмата сумите са различни от исканите-това предполагам, че ще е проблем. Вие как се оправяте с това?
И последно, осигуровките са преведени общо за фирмата, как да им докажа кои са за проекта и кои не?
Благодаря предварително на всички отзовали се!
#1 | 30.07.2021, 10:11
Публикации: 22 / 1
По коя програма от БТ е искането?
#2 | 30.07.2021, 10:24
Публикации: 3 / 0
Заетост за теб
#3 | 30.07.2021, 14:02
Публикации: 22 / 1
Прикачих едно попълнено искане, часта суми, като Вие трябва да си попълните данните за фирмата и лицето.
Ако обаче служителят има болничен или отпуск се попълват и другите клетки, след изчисление от ваша страна на МРЗ.
Нали знаете, че на колко и да осигурявате служителя , БТ плаща на МРЗ
#4 | 30.07.2021, 23:13
Публикации: 3 / 0
Благодаря, разгледах го!
Явно включвате брутната сума+осигуровките, но какви ведомости и платежни предатавяте като хората не са на минимална заплата/знам, че се плаща минимална, но има и МОД, все пак които съм гледала да спазя/
#5 | 31.07.2021, 14:01
Публикации: 11896 / 2168
Представяте си редовните ведомости, които са изготвени. Просто в искането изчислявате исканите суми върху 650 лв.. По въпроса за платежните - представяте си общите платежни. Вероятно имате и още въпроси, но Ви съветвам да се обърнете към АЗ - отговарят подробно и ще Ви дадат точни указания по всеки въпрос - важно е да изпълните техните искания като форма и съдържание, за да приемат документите Ви за дадено плащане.
#6 | 23.09.2021, 16:35
Публикации: 14 / 1
Здравейте, а играете ли си да правите отделни платежни за допустимата сума? На мен ми казаха, че е хубаво осигуровките по проекта да са на отделно платежно, явно за да им е по-лесно. Казах си добре, няма проблем, обаче досега ги правих общо за лицето по проекта, тоест както и по-горе са казали лицето не е на 650... и всъщност платежните ми пак не са САМО по проекта ( за лицето са само, но върху цчлата заплата), та с две суми, правите ли отделни платежни .. де факто трябва да пуснем върху 650лв сумите...  става много сложно и лесно за объркване обаче...
#7 | 23.09.2021, 16:52
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Аз правя осигуровките платежни по параграфи и със сумите на цялата фирма и до сега не съм имала проблем.Те засичат сумите по платежните за осигуровки по справките /счетоводни и тези за заплатите./
#8 | 23.09.2021, 16:54
Публикации: 288 / 46
 "На мен ми казаха, че е хубаво осигуровките по проекта да са на отделно платежно, явно за да им е по-лесно."

Защото на тях да им е по-лесно аз ще плащам двойни банкови такси...
#9 | 23.09.2021, 17:09
Публикации: 14 / 1
Да, прави сте, не знам и аз защо се вързах, платежните са двойно... от този месец ще се коригирам
#10 | 10.12.2021, 13:47
Публикации: 14 / 1
Здравейте,
а относно аналитичността на сметките - аз бях разделила всичко (осигуровки, заплати ) по аналитичности до 650.00, а над тази сума са ми в общите сметки сумите. Тоест например ДОО за сумата върху 650 ми е в аналичност по проекта, а над 650лв. ми е в обща сметка...
Обаче не трябвало да е така , искат ми пълната сума на заплата и осигуровки на лицето (1000лв.), пък нали навсякъде по проектите искат все да са по отделни сметки сумите, признати по проектите... 
Вие как ги осчетоводихте, не трябва ли да имам аналитичност по проекта и лимит 650лв?.. (при мен по принцип не са разделени по служители)?
#11 | 10.12.2021, 14:09
Публикации: 11896 / 2168
Здравейте,

при съставяне на аналитичност  създавате такава за всички начисления на лицето от проекта. . Каква част подлежи на възстановяване вече зависи от условията по договора.
#12 | 10.12.2021, 14:16
Публикации: 14 / 1
А не е ли редно да си направя аналитичност и за стойностите за възстановяване по договора и после след превебдане да си ги закрия?
#13 | 10.12.2021, 15:40
Публикации: 11896 / 2168
А не е ли редно да си направя аналитичност и за стойностите за възстановяване по договора и после след превебдане да си ги закрия?

Важното е създаването на тази аналитичност да се "приеме" и от Бюрото по труда при представяне  на отчета и да отразява вярно счетоводните записвания. Относно сумата за възстановяване бихте могли да я начислите по ДТ Разчет с БТ и Кредит Финансиране или какъвто начин сте възприели. При получаване на сумата ще закриете този разчет.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група