Облагаем оборот при продажби на физически лица от ЕС и извън ЕС

03.08.2021, 10:04 310 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.08.2021, 10:04
Публикации: 79 / 2
Физическо лице регистрирано като свободна професия предоставя услуги – треньор е. Работи онлайн през Zoom или Skype. Клиентите са различни физически лица:
1.   Физически лица от България
2.   Физически лица от ЕС
3.   Физически лица от 3-ти страни
В този случай продажбите на физ.лица от ЕС и 3-ти страни смятат ли се за облагаем оборот по ЗДДС?
Според мен ако направи 50 хил. продажби на физ.лица независимо от къде е физ.лице трябва да се регистрира по ЗДДС.
Правилно ли разсъждавам?
#1 | 03.08.2021, 14:36
Публикации: 236 / 30
И аз смятам така - прилага се чл.21, ал.1 от ЗДДС.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група