Неплатен отпуск по чл.167а от КТ

24.09.2021, 09:50 167 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.09.2021, 09:50
Публикации: 136 / 3
Здравейте. На наша служителка скоро и изтича отпускът за отглеждане на дете до 2-год.възраст. Тя желае след него да използва неплатен  отпуск по чл.167а. По време на майчинството естествено има натрупан неизползван платен отпуск по чл.155 от КТ. Въпросът ми какъв е правилният ред за използване на неплатеният отпуск по чл.167а? Трябва ли преди да си пусне молба за него да използва натрупаният по време на майчинството платен отпуск по чл155 от КТ?
#1 | 24.09.2021, 10:25
Публикации: 10261 / 1767
Трябва ли преди да си пусне молба за него да използва натрупаният по време на майчинството платен отпуск по чл155 от КТ?

Не, работодателят е задължен да осигури ползването на отпуска по чл.167А при поискване без изискване за ползване на полагаем платен или друг вид отпуск.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група