Помощи - неплатен отпуск - деца до 14 год., онлайн обучение

22.10.2021, 18:15 873 1

22.10.2021, 18:15
Публикации: 145 / 2
Въобще не съм наясно с тези обезщетения за целева помощ при онлайн обучение на деца до 14 год. и в тази връзка да питам:
Майка живее сама с детето си и тези дни ще е в неплатен отпуск заради он-лайн обучението /мес. октомври/.
Платения й отпуск пропорционално за 2021г. е ползван.
Ясно, че заявлението за октомври в социалните трябва да го подаде до края на ноември, но въпросът ми е кой доход се гледа:
1/ през октомври е получа заплата си за септември - 2100 лв., т.е. над 1950 лв., колкото е прага за соц.помощ.
2/ за октомври дохода й ще бъде под 1950 лв., но реално ще го получи през ноември.
В тази връзка има ли право на целевата помощ?
#1 | 25.10.2021, 09:16
Публикации: 2116 / 147
Въобще не съм наясно с тези обезщетения за целева помощ при онлайн обучение на деца до 14 год. и в тази връзка да питам:
Майка живее сама с детето си и тези дни ще е в неплатен отпуск заради он-лайн обучението /мес. октомври/.
Платения й отпуск пропорционално за 2021г. е ползван.
Ясно, че заявлението за октомври в социалните трябва да го подаде до края на ноември, но въпросът ми е кой доход се гледа:
1/ през октомври е получа заплата си за септември - 2100 лв., т.е. над 1950 лв., колкото е прага за соц.помощ.
2/ за октомври дохода й ще бъде под 1950 лв., но реално ще го получи през ноември.
В тази връзка има ли право на целевата помощ?

Как ще декларирате, че изчерпан годишният размер на платения годишен отпуск, като не е вярно?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група