ВОД или доставка към трети страни?

07.12.2021, 16:58 195 1

07.12.2021, 16:58
Публикации: 22 / 0
Здравейте колеги!

Дружество  "А" регистрирана по ДДС в България,  продава стоки на дружество "Б" регистрирано по ДДС в държава членка на ЕС / Германия /  , но стоката се транспортира от дружество  "А" /от България/  до страна извън ЕС, /трета страна /. Издадената фактура от дружество  " А"  към дружество "Б" въпросът ми е дали се третира като ВОД и влиза ли във виес декларацията по ддс или е доставка по глава трета от ЗДДС , доставки към трети страни?
#1 | 07.12.2021, 17:24
Публикации: 10433 / 1808
въпросът ми е дали се третира като ВОД и влиза ли във виес декларацията по ддс

Не е ВОД, не се подава ВИЕС.
https://nra.bg/wps/portal/nra/taxes/dds-pr-sdelki-v-ES/vies#vies0

...е доставка по глава трета от ЗДДС ,

Да, вижте чл.28  т.1 ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Запор при възстановен данък от Evelina64
Вчера в 19:40 183 7

ДУК и трудов договор от tzvetinai
Вчера в 19:38 254 2

Данък върху лихва от sstasii
Вчера в 18:42 55

Данъчно облекчение за деца от marpan_64
Вчера в 17:10 1178 10

Продажба и бракуване на компютри от ХХХХХ
Вчера в 17:04 82 2

Бартер от tihomir.petrov
Вчера в 11:04 218 2

ГДД по чл.50 от iveliin
Вчера в 10:56 922 7

Графици СИРВ от Janѐ
Вчера в 09:05 170 1

Продажба на бракуван актив от bobo
17.01.2022, 20:20 247 3
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група