Дарение- Нотариална заверка

08.12.2021, 09:46 272 4

08.12.2021, 09:46
Публикации: 30 / 0
Здравейте. Баща дарява с договор на сина си парична сума, като превода ще е по банков път до определена дата. Трябва ли договор да е нотариално заверен?
#1 | 08.12.2021, 09:52
Публикации: 215 / 23
Само, ако нещо ги притеснява - например, че някоя от страните (евентуално синът) може да каже, че не е получил нищо
#2 | 08.12.2021, 11:06
Публикации: 359 / 28
Здравейте. Баща дарява с договор на сина си парична сума, като превода ще е по банков път до определена дата. Трябва ли договор да е нотариално заверен?
Не. Да си пишат в основанието на б.б-ро - дарение.
#3 | 08.12.2021, 13:35
Публикации: 78 / 6
Може ли да се включа с един въпрос, че имам подобен казус: Дължи ли се данък за дарението в този случай м/у роднини по права линия?
#4 | 08.12.2021, 15:35
Публикации: 359 / 28
Може ли да се включа с един въпрос, че имам подобен казус: Дължи ли се данък за дарението в този случай м/у роднини по права линия?
  Не.
чл.44, ал. 6 от Закона за местните данъци и такси
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Грешна ОКд-5 от vital-bg
Днес в 10:37 11

Запор при възстановен данък от Evelina64
Вчера в 19:40 198 7

ДУК и трудов договор от tzvetinai
Вчера в 19:38 270 2

Данък върху лихва от sstasii
Вчера в 18:42 67

Данъчно облекчение за деца от marpan_64
Вчера в 17:10 1204 10

Продажба и бракуване на компютри от ХХХХХ
Вчера в 17:04 89 2

Бартер от tihomir.petrov
Вчера в 11:04 220 2

ГДД по чл.50 от iveliin
Вчера в 10:56 934 7

Графици СИРВ от Janѐ
Вчера в 09:05 176 1
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група