Финансов лизинг със самоучастие

08.12.2021, 11:19 1225 3

08.12.2021, 11:19
Публикации: 69 / 0
Здравейте, колеги! Моля за съдействие, защото цяла сутрин разигравам сценарий на счетоводни операции и не стигам до края. Става въпрос за финансов лизинг за Да с право на придобиване в края. Реално имаме доставена цена за 100х.лв., лизингова цена за 105х.лв., лизинговото оскъпяване съответно 5х.лв. Имаме встъпителна вноска за ДДСто на доставката цена 20х.лв. По-интересното е, че банката ни накара да издадем приходна фактура към тях за това ДДС+ДДСто на главницата, която остава, което е още 16х.лв. Общо приходна фактура за 36х.лв. След това те ни издават фактура за първоначална вноска, която е сумата на встъпителната вноска 20х.лв.+комисионната. Получава ми се една разлика от 16хил.лв., която не знам как да завъртя, така че да са правилно разписание операциите. Благодаря предварително!
#1 | 08.12.2021, 14:32
Публикации: 29 / 2
http://www.herosbg.com/links/99-schetovodni-operacii-lizing.html

Това може би ще Ви помогне  :wink1:
#2 | 08.12.2021, 17:35
Публикации: 69 / 0
Много е хубава статията, но пак се връщам на позицията с приходната фактура, която издаване и закриването й  :blink:
#3 | 09.12.2021, 11:19
Публикации: 668 / 83
Така написано, поне аз не виждам причина да издаваш фактура. Но пък ти имаш договор в който може и да пише нещо по този въпрос.
"Банката ни накарала" . Сори ма на мен някой външен, като ми каже, каква фактура да издавам му казвам ето ти счетоводстовото издавай си фактури
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група