Дисциплинарно уволнение при неявяване на работа

10.01.2022, 21:01 709 0

10.01.2022, 21:01
Публикации: 1 / 0
Здравейте. Имам случай, в който служител спира да идва на работа, след като узнах за това изпратих показа за даване на писмени обяснения - по пощата с обратна разписка, тъй като бяха минали повече от два дни. Водя го от тогава и в самоотлъчка. Служителят получава поканата и разписва обратната разписка, минават двата дни, които са му дадени, за да даде писмени обяснения, но ни вест ни кост и съответно не дава такива. След още няколко дни му изпратих съответно и заповед за дисциплинарно уволнение отново по пощата с обратна разписка. В течение на доста време са направени два опита за намиране на получателя и писмото стои в пощата, за да бъде потърсено. Тъй като това не се случва писмото се връща при мен като неполучено и непотърсено. Моля да ми дадете съвет, как трябва да действам от тук нататък, след като не е връчена заповедта за дисциплинарно уволнение. Мисля, че не мога да го освободя дисциплинарно, отново да изпратя заповед за дисциплинарно уволнение ли..? Благодаря на всеки отзовал се 🙂
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група