Режим в съюза - СД по OSS за дистанционни продажби

24.01.2022, 13:18 1963 5

24.01.2022, 13:18
Публикации: 306 / 36
Здравейте!
На 20.01.22 подадохме декларацията за 4-то тримесечие на 2021г.за дистанционните продажби по OSS. Днес откриваме грешка в данъчната основа. Според ЗДДС , ччл.159д "Допуснати грешки (неотразени и/или неправилно отразени стойности) в подадена справка-декларация за прилагане на специален режим от регистрирано на основание чл. 154 или 156 лице се поправят, като лицето извърши необходимите корекции в следваща справка-декларация" , т.е. не можем в рамките на срока за подаване, да подадем корекция. Звъннахме на националния телефон и оттам ни казаха, че трябва да изтече периода на подаване за 4-то трим. на 2021 и тогава можем да подадем корекция, но не ми отговориха ясно - с декларацията за 1-во тримесечие за 2022г. ли е корекцията, или можем на 01.02.2022 да направим корекцията.
Има ли някой с повече информация за коригиращите декларации?
Благодаря!
#1 | 24.01.2022, 13:51
Публикации: 56 / 8
С декларацията за тримесечието.
Не забравяйте, че има раздел за корекции в справка декларацията!
#2 | 24.01.2022, 14:27
Публикации: 306 / 36
Благодаря, Storno20 !
#3 | 07.04.2022, 16:14
Публикации: 111 / 3
За да не отварям нова тема, ще задам въпроса си за корекциите тук. Има върната стока от месеците Ноември и Декември 2021. Издадени са кредитни известия за сумите. Сега като подавам СД по OSS  за 1-во тримесечие посочвам ДДС то, което ми е в намаление. Но за тези дължави конкретно ДДС за внасяне е по-малко от коригиращото и в ДДС за внасяне не се намаля цялата му стойност. Значи ли това, че ще внасям повече ДДС, защото в Декл. не мога да коригирам цялата сума на ДДС което ми е за приспадане.
#4 | 07.04.2022, 17:42
Публикации: 56 / 8
За да не отварям нова тема, ще задам въпроса си за корекциите тук. Има върната стока от месеците Ноември и Декември 2021. Издадени са кредитни известия за сумите. Сега като подавам СД по OSS  за 1-во тримесечие посочвам ДДС то, което ми е в намаление. Но за тези дължави конкретно ДДС за внасяне е по-малко от коригиращото и в ДДС за внасяне не се намаля цялата му стойност. Значи ли това, че ще внасям повече ДДС, защото в Декл. не мога да коригирам цялата сума на ДДС което ми е за приспадане.
Не разбрах какво искате да направите.
В частта с месечно ДДС си попълвате сумата от тримесичието, в част 3 корекция си посочвате коригиращо то ДДС с отрицателен знак.
Подава се по държави корекцията.
#5 | 14.04.2022, 18:15
Публикации: 111 / 3
Не разбрах какво искате да направите.
В частта с месечно ДДС си попълвате сумата от тримесичието, в част 3 корекция си посочвате коригиращо то ДДС с отрицателен знак.
Подава се по държави корекцията.
[/quote]
Когато ДДС то за внасяне за държава Германия /да кажем 30 евро/  за 1во тримесечие е по-малко от коригиращото ДДС /36 евро/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група