автомобил който е закупен на лизинг

28.01.2022, 12:37 515 6

28.01.2022, 12:37
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
съпругата ми продава,  автомобил който е закупен на лизинг, но не е изплатен изцяло. Трябва ли да декларира дохода от тази продажба и какъв данък трябва да плати?
#1 | 28.01.2022, 12:41
Публикации: 6471 / 602
В случая не се ли продава от лизингодателя?
#2 | 28.01.2022, 12:51
Публикации: 2 / 0
Да но той ще получи остатъка от дъжимите суми, а съпругата ми останалата част, примерно:

Цената е била 40000
Дължимата сума към момента е 15000
Продава се в момента за 25000
Разликата от 10000 ще получи съпругата ми.
Трябва ли да ги декларира и трябва ли да плати данък?
#3 | 28.01.2022, 14:08
Публикации: 462 / 49
Здравей.
И на мен не ми ясно, вие придобивате ли автомобил? Или на какво основание, ще се платят 10 хил. лв. Питайте си лизингодателя за тия работи.
Ако няма основание 10 хил може да са с окончателен д-к 10%, за автомобила вижте чл.13, ал.1 т.2 от ЗДДФЛ
#4 | 28.01.2022, 14:31
Публикации: 14 / 2
Тя съпругата Ви няма право да продава автомобила. Той не е нейния.
#5 | 31.01.2022, 10:50
Публикации: 76 / 0
Здравейте, колеги, използвам тази тема с малко по-различен въпрос, но пак свързан с автомобил.
Миналата година в месец януари 2021 нашата фирма купува камион от частно лице за 5800 лв.
Договорът за продажба е подписан от лицето и съпругата му като продавачи и сумата е преведена по банкова сметка. Въпросът ми е: Трябва ли да включа физическите лица в Справката по чл. 73 ал. 1 за 2021 г.
Благодаря предварително!
#6 | 31.01.2022, 11:25
Публикации: 8065 / 1247
да. и двамата
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група