Чл. 50 от ЗДДС

08.08.2022, 08:18 290 2

08.08.2022, 08:18
Публикации: 78 / 5
Здравейте! фирма, регистрирана по ЗДДС, закупува лекотоварен автомобил през 2011 г. от физическо лице за 2000лв., т.е. без ДДС, заприходен като ДМА. При продажба на физическо лице, следва ли сделката да е освободена по чл. 50 от ЗДДС или трябва да се начисли 20% ДДС?
#1 | 08.08.2022, 10:38
Публикации: 10941 / 1931
фирма, регистрирана по ЗДДС, закупува лекотоварен автомобил през 2011 г. от физическо лице за 2000лв., т.е. без ДДС, заприходен като ДМА.

Не отговаряте на условията в чл.50, защото въобще не сте имали начислено ДДС по фактура, което на някое от основанията в същия член да не ползвате като данъчен кредит. Следва да си начислите ДДС.
#2 | 08.08.2022, 10:49
Публикации: 78 / 5
Не отговаряте на условията в чл.50, защото въобще не сте имали начислено ДДС по фактура, което на някое от основанията в същия член да не ползвате като данъчен кредит. Следва да си начислите ДДС.

Благодаря! Хубав ден!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група