Префактуриране на глоба

11.08.2022, 12:17 233 1

11.08.2022, 12:17
Публикации: 2 / 0
Колеги здравейте,

Моля за Вашия коментар.

Дължи ли се ДДС при префактуриране на наложена глоба??

Благодаря.
#1 | 11.08.2022, 15:16
Публикации: 2 / 0
На основание чл. 26, ал. 2 от ЗДДС, лихвите и неустойките със санкционен характер се включват в данъчната основа.
За неустойка с обезщетителен характер по смисъла на чл. 26, ал. 2 от ЗДДС за документирането й не се издава данъчен документ, а същата се документират с издаване на документ, удостоверяващплащането
Източник: https://bganaliz.com/nap/dokumentirane-na-globa-po-reda-na-zdds
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група