Преобразуване на ЕООД в ООД и осигуряване

30.09.2022, 11:45 1688 5

30.09.2022, 11:45
Публикации: 927 / 28
Собственика на ЕООД иска да включи синовете си във фирмата като продаде на двамата си сина  част от акциите си и да пререгистрира ЕООД ето в ООД . Мисля ,че относно НАП няма какво да се прави след пререгистрацията доколкото знам от ТР всичко се променя и в НАП , запазва се регистрацията по ДДС освен  може би да си сменят наименованието във фактурите и нов печат ,ако забравям нещо помагайте ..
Относно  осигуряването  единият от новите съдружници работи в Еоодето  на трудов договор а  другият се самоосигурява в собствено ЕТ . Самоосигуряващия  няма да има промяна но за този с ТД трябва ли да се самоосигурява в ООД-ето
#1 | 30.09.2022, 11:49
Публикации: 540 / 74
Мисля ,че относно НАП няма какво да се прави след пререгистрацията доколкото знам от ТР всичко се променя и в НАП , запазва се регистрацията по ДДС освен  може би да си сменят наименованието във фактурите и нов печат ,ако забравям нещо помагайте ..
Да, променя се в НАП.
Относно  осигуряването  единият от новите съдружници работи в Еоодето  на трудов договор а  другият се самоосигурява в собствено ЕТ . Самоосигуряващия  няма да има промяна но за този с ТД трябва ли да се самоосигурява в ООД-ето
Не.
#2 | 30.09.2022, 11:50
Публикации: 927 / 28
Благодаря
#3 | 30.09.2022, 11:51
Публикации: 9299 / 1558
По втория въпрос не може да се каже категорично. Зависи дали упражнява друга дейност във фирмата освен задълженията си по ТД
#4 | 30.09.2022, 11:56
Публикации: 927 / 28
мм да няма да има право да подписва документи и да представлява фирмата ли . Това само за  съдружника по ТД ли  защото и другият съдружник няма да се осигурява в ООД то
#5 | 30.09.2022, 12:10
Публикации: 9299 / 1558
Първо: вижте кой съдружник какво ще прави във фирмата - няма да върши нищо, само ще управлява, само ще работи по ТД, ще работи във фирмата без ТД, комбинация от предните.
На база на това определяте на какво осигуряване подлежи - никакво, по ТД, като ДУ, като СОЛ, комбинация от всичките.
Единственото, което може да се избира е съдружникът, който вече е СОЛ като ЕТ,  да избере чрез коя фирма ще се самоосигурява /чрез ЕТто или чрез ООДто/. Това само в случай че в ООДто върши дейност, подлежаща на самоосигуряване. Ако е с ДУ - осигурява се по ДУ + самоосигуряването като ЕТ
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група