Чл.22в и майчинство

05.12.2022, 17:52 274 3

05.12.2022, 17:52
Публикации: 813 / 168
Работничка е работила през януари и февруари, има удържан данък. Следващите месеци до края на годината е в болнични и майчинство. Предприятието има ли задължението да й възстанови данъка по сметка, при данъчни облекчения по чл.22в или чрез ГДД чл.50 ЗДДФЛ?
#1 | 05.12.2022, 18:08
Публикации: 8478 / 1363
Ако го поиска - да
#2 | 05.12.2022, 18:57
Публикации: 813 / 168
10х.  :smile1:
#3 | 06.12.2022, 08:30
Публикации: 1370 / 95
Работничка е работила през януари и февруари, има удържан данък. Следващите месеци до края на годината е в болнични и майчинство. Предприятието има ли задължението да й възстанови данъка по сметка, при данъчни облекчения по чл.22в или чрез ГДД чл.50 ЗДДФЛ?

Да, може да ползва данъчно облекчение чрез работодателя и държавата да й възстанови удържания данък, чрез работодателя. Работодателят ще си го приспадне от удържания за м.01 от колегите й.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група