Данъци превеждани към друг офис на НАП София

02.01.2023, 21:55 632 3

02.01.2023, 21:55
Публикации: 111 / 20
Сега разбирам,че данъчния адрес на едно от дружествата е променен в средата на годината и от местонахождение офис Подуяне отива в офис Младост. Проверих и се оказа,че сметките за ДОО,ЗО и ДЗПО са едни и същи за цяла София, но за данъци са различни.
Така няколко месеца дължимия ДОД и ДДС, както и данък дивидент са превеждани на офис Подуяне вместо на Младост. Никой не ни е потърсил за евентуален проблем,данъчната сметка е чиста, така че мисля да си мълча и просто от този месец да почна да превеждам на офис Младост. Или да изчакам първите вноски за януари и тогава да сменя?
Какво бихте ме посъветвали?
#1 | 03.01.2023, 08:39
Публикации: 11990 / 2195
За много години !
И при мене преди време собственикът си беше сменил адреса по лична карта и плащах осигуровките му по старото местоназначение. Когато разбрах просто започнах по новия вече офис на НАП. Те служебно си закриват задълженията и просто започнете да правите правилните преводи от момента, в който сте установили това разминаване.
#2 | 03.01.2023, 11:03
Публикации: 111 / 20
Благодаря много за отговора!
Ще коригирам още този месец за фирмените данъци. Малко ме озадачи обаче това със собственика,тъй като при мен той е самоосигуряващ, а до колкото  видях сметките за осигуровки са едни и същи за всички офиси в София - единствено отгоре в платежното трябва да сменя получател "офис на НАП еди кой си", но това не променя нищо. Нали е така?
#3 | 03.01.2023, 11:08
Публикации: 11990 / 2195
Да.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група