Проблем с годишно изравняване на ДОД в Бизнес навигатор

03.12.2022, 15:56 3470 13

03.12.2022, 15:56
Публикации: 8 / 0
Здравейте Колеги,
днес създадох период 12.2022 г. в БН заплати, попълних таблицата за Годишен ДОД, направих анализ и дадох общо изчисляване и за мое най голямо учудване имам огромни суми със знак минус в перо 84 Годишно изравняване на ДОД. При всички лица ми е около 4 пъти по голямо от месечния ДОД, на лицата с деца съм отбелязала облекчението, но според мен всичко е грешно. Някой има ли подобен проблем с Бизнес навигатор заплати?
#1 | 03.12.2022, 16:36
Публикации: 9371 / 1574
А замислихте ли се от къде идват тези отрицателни стойности? Колко е данъка на един работник върху последната заплата и колко данък му възстановявате?
на лицата с деца съм отбелязала облекчението - защо на всички? Само на тези, дето са подали декларация
#2 | 03.12.2022, 17:17
Публикации: 586 / 14
Здравейте Колеги,
днес създадох период 12.2022 г. в БН заплати, попълних таблицата за Годишен ДОД, направих анализ и дадох общо изчисляване и за мое най голямо учудване имам огромни суми със знак минус в перо 84 Годишно изравняване на ДОД. При всички лица ми е около 4 пъти по голямо от месечния ДОД, на лицата с деца съм отбелязала облекчението, но според мен всичко е грешно. Някой има ли подобен проблем с Бизнес навигатор заплати?
Големи проблеми ще имаш с  бизнес навигатор заплати...От опит го казвам.
#3 | 03.12.2022, 20:26
Публикации: 8 / 0
А замислихте ли се от къде идват тези отрицателни стойности? Колко е данъка на един работник върху последната заплата и колко данък му възстановявате?
на лицата с деца съм отбелязала облекчението - защо на всички? Само на тези, дето са подали декларация
Естествено, че съм отбелязала облекчението само на тези дето са подали декларации... моят проблем предполагам, че е софтуерен...и затова търся помощ, от хора които може би са имали същия проблем. А вие ме питате дали съм се замислила да замислих се, но не го измислих...може би Вие знаете къде е проблема? Ако е така кажете...
#4 | 03.12.2022, 20:34
Публикации: 8 / 0
Големи проблеми ще имаш с  бизнес навигатор заплати...От опит го казвам.
За жалост, когато преди 22-24 години, вече не помня си купих и счетоводство и заплати. До преди пандемията там работеха горе долу хора, които имаха отговор за всичко, но сега и при тях е ужас. Но това е навсякъде. Другата ТРЗ програма, с която обработвам заплати е Омекс 2000, за последния месец имам сигурно проведени с консултантите им повече от 20 часа разговори, там също липсата на човешки капитал е огромна и там правят след всеки ъпдейт една камара глупости... Не ми се говори за проблеми... Но сега ми е спешен този проблем защото заплатите за 12.2022 ще ги изплащам на 22.12.2022 г., а датата наближава
#5 | 05.12.2022, 10:51
Публикации: 4 / 1
Здравейте,

 

Има проблем с годишното изравняване на ДОД за м. декември поради объркване на новите и старите правила на изчисляване.

 

Моля да изчакате нова версия с корекциите, която разработваме в момента, но още не е готова за публикуване.

 

Ако има лица, за които не трябва да се преизчислява ДОД, можете да изтриете перото Годишно изравняване на ДОД.

 

Благодаря Ви за съдействието и обратната връзка.

 

 

Поздрав,

 

Ирена Николова

 

Комерс Финанс АД
#6 | 05.12.2022, 12:22
Публикации: 2116 / 147
За жалост, когато преди 22-24 години, вече не помня си купих и счетоводство и заплати. До преди пандемията там работеха горе долу хора, които имаха отговор за всичко, но сега и при тях е ужас. Но това е навсякъде. Другата ТРЗ програма, с която обработвам заплати е Омекс 2000, за последния месец имам сигурно проведени с консултантите им повече от 20 часа разговори, там също липсата на човешки капитал е огромна и там правят след всеки ъпдейт една камара глупости... Не ми се говори за проблеми... Но сега ми е спешен този проблем защото заплатите за 12.2022 ще ги изплащам на 22.12.2022 г., а датата наближава

Това е добре, но означава, че данъчните облекчения и изравняването ще го правите със заплатата за м.01
#7 | 20.12.2022, 19:05
Публикации: 8 / 0
Здравейте,

 

Има проблем с годишното изравняване на ДОД за м. декември поради объркване на новите и старите правила на изчисляване.

 

Моля да изчакате нова версия с корекциите, която разработваме в момента, но още не е готова за публикуване.

 

Ако има лица, за които не трябва да се преизчислява ДОД, можете да изтриете перото Годишно изравняване на ДОД.

 

Благодаря Ви за съдействието и обратната връзка.

 

 

Поздрав,

 

Ирена Николова

 

Комерс Финанс АД

Благодаря Ви, надявам се че тези дни, утре 21.12.2022 или най късно на 22-12.2022 вече ще имаме новата версия. И само да Ви кажа, че голяма част от клиентите Ви именно по тези причини преминават към други софтуери. Мисля, че това трябваше да го предвидите още през април, когато сменихме контролната точка.
#8 | 21.12.2022, 09:16
Публикации: 4 / 1
Има пробна версия  обадете се на Ирена на телефоните на Комерс финанс ад .
#9 | 21.12.2022, 10:25
Публикации: 586 / 14
Който познава програмата Бизнес навигатор, не би трябвало да има проблеми.
Може и в моменти да има нещо, но Бизнес навигатор е най-добрата програма за заплати.
#10 | 21.12.2022, 12:57
Публикации: 2976 / 397
БНЗ са почти под критичния минимум, толкова глупости прави и толкова пропуски има, че направо е невероятно. Обаче е познатото зло.
Иначе и аз имам същия проблем в декември, предположих, че идва от версията и чакам.
#11 | 21.12.2022, 16:20
Публикации: 31 / 2
И аз имам този проблем в БН, но като им казах, че искаме да плащаме на 22.12 ми изпратиха някаква временна версия да си инсталирам и всичко се оправи.
#12 | 23.12.2022, 13:45
Публикации: 4 / 1
Излезе новата официална версия на БН заплати . :smile1:
#13 | 04.01.2023, 14:29
Публикации: 68 / 4
Здравейте,

 В новата версия на Бизнес Навигатор Заплати -вер.8.01.03 е въведена следната новост -
 Здравна осигуровка на пенсионер който работи на ТД
като следва да се приспада от ОД за ЗО размера на пенсията или ако лицето се осигурява на макс. ОД 3400.00 лева, то ще има разлика между ОД за ДОО в случая 3400.00 лева и ОД за здравно осиг. разлката между 3400.00 - размера на пенсията Следва да се подадат и две Д 1 за лицето
   - правилно ли съм разбрала и от кога е въведено?
  - Какъв документ следва да представи лицето пред работодателя, за да се направи различен ОД за ДОО и за ЗО ?
   - кога ще бъдат разработени два броя Д 1 за подаване на данните в НАП - в коя версия?
Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група