Услуга към ф.л от страна членка на ЕС

24.01.2023, 13:54 116 1

24.01.2023, 13:54
Публикации: 8 / 0
Здравейте, имам следния казус. Фирма, която не е регистрирана по ДДС, ще извършва услуги / графичен дизайн/ на ф.л, което е в Австрия. Въпроса ми е трябва ли тази фирма да се регистрира по ДДС ?
#1 | 24.01.2023, 14:17
Публикации: 358 / 59
Ако попадате тук, не
Чл. 21. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) Мястото на изпълнение при доставка на услуга, когато получател е данъчно незадължено лице, е мястото, където доставчикът е установил своята независима икономическа дейност. Когато тези услуги се предоставят от постоянен обект, който се намира на място, различно от мястото, където доставчикът е установил своята независима икономическа дейност, то мястото на изпълнение е мястото, където се намира този обект. Когато няма място на установяване на независима икономическа дейност или постоянен обект, мястото на изпълнение на доставката е мястото на постоянния адрес или обичайното пребиваване на доставчика.

И си следите оборота за евентуална регистрация по чл.96 от ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група