Продажба на активи и материали от физическо на юридическо лице

20.04.2023, 11:13 309 2

20.04.2023, 11:13
Публикации: 147 / 0
Здравейте, моя клиентка е работила известно време без фирма като физическо лице и си е закупила материали и принтери. Сега вече има фирма и иска да ги продаде на фирмата, за да може после да си купува консумативи за тях през фирмата. Мисля че е най-добре да се направи договор между ЮЛ и ФЛ като за тях да бъде определена сума, която ЮЛ да изплати на ФЛ. Може ли да ми кажете дали този начин е уместен и дали някой разполага с такъв документ. Ще се радвам и на други предложения.

Благодаря предварително!
#1 | 20.04.2023, 11:23
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, моя клиентка е работила известно време без фирма като физическо лице и си е закупила материали и принтери. Сега вече има фирма и иска да ги продаде на фирмата, за да може после да си купува консумативи за тях през фирмата. Мисля че е най-добре да се направи договор между ЮЛ и ФЛ като за тях да бъде определена сума, която ЮЛ да изплати на ФЛ. Може ли да ми кажете дали този начин е уместен и дали някой разполага с такъв документ. Ще се радвам и на други предложения.

Благодаря предварително!

Да, протокол. Ако сте счетоводител, би трябвало да го знаете. Най-късно втори курс в ИТ се коментира това.
#2 | 20.04.2023, 11:25
Публикации: 9299 / 1558
Това е правилният начин. Документът обикновено е Приемо-предавателен протокол

Днес... продавачът ... /лични данни/ предаде на купувачът....  /лични данни/ принтер марка, брой... Купувачът прие вещта и заплати на продавача сумата..... Предал /подпис/, приел /подпис/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група