Съкращение в щата нарушение

19.06.2012, 11:42 6348 6

19.06.2012, 11:42
Публикации: 204 / 9
Погледбете на този линк процедурата про съкращаване в щата: :thumbup:

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,3196.new.html#new
Налице ли е промяна на щата, ако една длъжност се "разполови", като едната "половинка" на трудовата дейност се дава друго лице без сключен договор за допълнителен труд по чл.110 от КТ в контекста на чл.62 от КТ, чл.1, ал.2 от КТ? :hmmm:
#1 | 19.06.2012, 11:55
Публикации: 3145 / 253
Какво означа разполови :) А имало ли я тази длъжност въобще и има ли на нея назначено лице? Нещо не разбирам въпроса ти.
#2 | 19.06.2012, 12:21
Публикации: 204 / 9
Какво означа разполови :) А имало ли я тази длъжност въобще и има ли на нея назначено лице? Нещо не разбирам въпроса ти.
Имало е длъжност, чрез която е изпълнявана дейност А и дейност Б, като аз вземам дейност А без трудов договор в нарушение на чл.62КТ в контекста на чл.110КТ!! :yes3:
#3 | 19.06.2012, 12:26
Публикации: 3145 / 253
С една длъжност се изпълнява една дейност. Не може да се изпълняват две дейност. Всяка дейност или длъжност си е с отделен ТД. Като единият е основен, а другият втори. И за двата ТД работника се допуска до работното си място едва, когато е заверен ТД с уведомление в НАП. На справката от НАП за заверен ТД работника трябва да се подпише. Връчва се едно уведомление и на него.
#4 | 19.06.2012, 12:34
Публикации: 204 / 9
С една длъжност се изпълнява една дейност. Не може да се изпълняват две дейност. Всяка дейност или длъжност си е с отделен ТД. Като единият е основен, а другият втори. И за двата ТД работника се допуска до работното си място едва, когато е заверен ТД с уведомление в НАП. На справката от НАП за заверен ТД работника трябва да се подпише. Връчва се едно уведомление и на него.
ами, извършвано е дейност по заваряване и по рязане, а заваряването остава, но рязането идва при мен без ТД :blink:
#5 | 19.06.2012, 12:38
Публикации: 3145 / 253
Разделя една длъжност между две лица. Т.е. прави от цял щат две половинки.............аа ааааха вече разбрах. Но е трябвало да ти бъде пуснат втори ТД на основание чл.110 и да пусне уведомление за това.
#6 | 19.06.2012, 12:43
Публикации: 204 / 9
Разделя една длъжност между две лица. Т.е. прави от цял щат две половинки.............аа ааааха вече разбрах. Но е трябвало да ти бъде пуснат втори ТД на основание чл.110 и да пусне уведомление за това.
ами, що питаш мен... аз си притежавам работната сила, а работодателя всичко друго, но сега Окръжен съд-Хасково ще трябва да установи това административно нарушение с вредни последици без възмездяване на труда ми..
Налице е привидно съкращение на щата, уж!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група