Изготвяне на графици при налие на повече от един търговски обект

05.05.2023, 10:52 520 4

05.05.2023, 10:52
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Дружество е въвело СИРВ на 1 месец, разполага с няколко търговски обекта. Поради спецификата на дейността не може да се определи предварително кой от служителите в кой обект ще изпълнява служебните си задължения. Въпросът ми е: трябва ли да се изготвя график за всеки отделен търговски обект или може да се изготви график за всички служители или по региони?
Има си изготвена заповед за СИРВ и за определянето на работното време на съответните търговски обекти.
Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание.
#1 | 05.05.2023, 12:45
Публикации: 311 / 37
Без да имам претенции, че съм на "ти" с тази материя, просто си разсъждавам.
Щом има изискване графикът да е в обекта, достъпен за всички служители, би следвало да се изготвя за конкретния обект.
#2 | 05.05.2023, 15:43
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,
Дружество е въвело СИРВ на 1 месец, разполага с няколко търговски обекта. Поради спецификата на дейността не може да се определи предварително кой от служителите в кой обект ще изпълнява служебните си задължения. Въпросът ми е: трябва ли да се изготвя график за всеки отделен търговски обект или може да се изготви график за всички служители или по региони?
Има си изготвена заповед за СИРВ и за определянето на работното време на съответните търговски обекти.
Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание.

Зададен по този начин въпроса, показва сериозно не познаване на темата работно време.
За всеки работник трябва да има съставен проименен график за месеца. Ако ги местите между обектите, правите изменение на графика и отново връчвате.
#3 | 05.05.2023, 16:00
Публикации: 2 / 0
Да, наясно сме с това и в момента се прави точно така. Искаме да разберем дали има вариант, при който да се спести постоянната промяна. Ясно е, че в търговския обект трябва да има поименен график.
#4 | 05.05.2023, 16:06
Публикации: 2116 / 147
Да, наясно сме с това и в момента се прави точно така. Искаме да разберем дали има вариант, при който да се спести постоянната промяна. Ясно е, че в търговския обект трябва да има поименен график.

Как предлагате да се спести това? Може да се спести само, ако си направите труда предварително да определите кой къде ще работи, в кой обект, а Вие твърдите, че е невъзможно.
По каква причина е невъзможно? Каква е тази специфика, поради която не знаете кой къде ще работи?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група