Плащане на такси за университет от фирма

16.05.2023, 12:54 462 3

16.05.2023, 12:54
Публикации: 1231 / 73
Здравейте, днес от една фирма ме попитаха, дали и евентуално при какви условия може фирма да плаща такси за университет на студент. Младежът е свързано лице с един от съдружниците. Знам, че преди години имаше вариант да се сключи договор и след завършването , лицето да е задължено да работи определен период във фирмата. Сега дали има подобен вариант?
#1 | 16.05.2023, 13:56
Публикации: 588 / 119
Да, чл. 229 от КТ не е отменян.
Но заради свързаността със съдружник може да се тълкува като скрито разпределение на печалба.
#2 | 16.05.2023, 14:24
Публикации: 1231 / 73
Благодаря много. И аз така казах на съдружника. Още повече, че специалността е бизнес администрация, а фирмата има дейност , свързана с подръжка и ремонт на автомобили. И все пак ако решат да предприемат нещо по въпроса, би трябвало да има и решение на общото събрание, нали така. За да са съгласни всички съдружници.А документите за плащане на таксите към университета,  задължително ли е да са издадени на фирмата или може и на студента, с който фирмата има договор? Ако някой е минал по този път и е бил проверяван, моля да сподели.
#3 | 16.05.2023, 14:41
Публикации: 11974 / 2191
 И все пак ако решат да предприемат нещо по въпроса, би трябвало да има и решение на общото събрание, нали така. За да са съгласни всички съдружници.

Това не мисля, че е задължително, а и чл.229 не го изисква.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група