Препоръка за счетоводител от Варна, самоосигуряващи се лица

26.07.2023, 17:20 909 4

26.07.2023, 17:20
Публикации: 6 / 1
Може ли да ми препоръчате счетоводител който да е компетентен в изискванията за земеделски производители и осигуряването? Належащия проблем не е сложен или голям но е специфичен. Предишния счетоводител е подал годишна данъчна декларация с некоректни данни в една от таблиците и НАП препоръчват да се направят няколко промени които касаят приходи, разходи, осигуровки. Но си мисля, че това което те искат да се направи не е единствения вариант и най-доброто за лицето, а най-лесното за тях. Аз вече бях при счетоводител но случих на такъв, който знаеше по-малко от мен по въпроса и ми каза общи приказки въпреки че искаше не малко пари за консултацията. Ако може да ми препоръчате такъв който първо ще се запознае с въпроса за да каже дали може да бъде полезен с нещо по него и след това ще иска да му платя, ще се радвам.
#1 | 27.07.2023, 15:48
Публикации: 2116 / 147
Много интересно каква вариантност да има в осигуряването на ЗП. В облагането има да- варианти на избор, ама в осигуряването...
#2 | 27.07.2023, 22:26
Публикации: 6 / 1
Има варианти но няма да обяснявам ситуацията тук не мисля, че ще е от полза. Всъщност днес ситуацията се опрости, НАП се обадиха и ми призна служителя, че това което му предложих да се направи вчера е законно и по-добър подход, така че вече не иска да се променя нищо, искат да се изпратят писмени обяснения и придружаващо писмо описващи приходите на земеделския производител. Но аз не съм писал преди придружаващо писмо, даже не знам каква му е целта понеже в писмените обяснения които трябва да са отделен документ ще се опише същината на въпроса. Та може ли пример за подобно придружаващо писмо?
#3 | 28.07.2023, 00:32
Публикации: 4406 / 737
Изх №...............
До.....................
Уважаеми ....,
Приложено ви изпращам [писмено становище, обяснения и т.н.] относно .......
Дата, име, подпис
#4 | 29.07.2023, 12:50
Публикации: 6 / 1
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група