Майчинство ,втора бремнност и работодател приключващ дейност

13.09.2023, 15:12 772 3

13.09.2023, 15:12
Публикации: 2 / 0
Имам следният казус. Родих първото си дете на 10,02,2022,и  в момента съм в отпуск по майчинство 2 година.Разбрах че чакам второ дете което трябва да се роди на 11,02,2024.Уведомих работодателят си за ситуацията,но от там ми отговориха, че не е техен проблем и че фирмата ще приключи дейност  в момента в който ми изтече първото майчинство.(фирмата няма дейност и я държали заради 3 майки които са по майчинство до ноември декември 2023)Когато попитах какво да правя и към кой да подам болничният който е преди раждане отговорът беше - не е наш проблем.Искам съвет
1. какво да направя за да мога да ползвам нормално второто си майчинство
2. към кого да подам болничният преди раждане,
3.пази ли ме законът по някакъв начин
Благодаря предварително
#1 | 13.09.2023, 20:39
Публикации: 2116 / 147
Ако не сте освободена към 45-дневния болничен, ще получите всичко до 410, но е рисковано. За това си търсете работодател  - втори или започнете дейност като СОЛ.
#2 | 14.09.2023, 08:32
Публикации: 2 / 0
Има ли вариант да не ми приемат болничният ?
Трябва ли да попълвам аз някакви документи,или е достатъчно да  изпратя  болничният на работодателя
#3 | 14.09.2023, 09:04
Публикации: 1705 / 207
Подайте болничният лист до работодателя, но поискайте рег. № и дата на представяне, под който е вписан в регистъра на представените документи при осигурителя за изчисляване и изплащане на парични обезщетения от ДОО.
С ПИК на НОИ си следете кога ще Ви бъде изплатен болничният лист.
https://reps.nssi.bg/BenefitsPersonalReport/
Ако откаже да Ви приеме болничният лист може да подадете сигнал в Инспекцията по труда.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група