Отново за подаване на ГФО в ТР

18.09.2023, 13:01 1263 7

18.09.2023, 13:01
Публикации: 281 / 74
Извинявам се, че отново повдигам този толкова дъвкан въпрос, но за първи път ще подавам ГФО с КЕП на съставител и ме е страх да не сбъркам. Какво точно се подава:
- ГФО (това е ясно)
- деклатация по чл.62а за приемането на отчета, подписана от представляващия фирмата (и това е ясно)
- декларация по чл.13, ал.4 за истинността на заявените обстоятелства. Кой подписва декларацията - аз или управителя? Или и двамата? Мисля, че само аз - нали аз обявявам, но знам ли... В ТР има разни варианти...
- нотариално заверено пълномощно . Задължително ли е? (Мисля, че да) Всяа година ли се подава или само първата ( нещо като банковата сметка при болничните)

Пропускам ли нещо
#1 | 18.09.2023, 13:18
Публикации: 640 / 95
3т. декл.13/4 се подава и подписва от теб.
4т. нот.зав.пълномощно е задължително.
#2 | 18.09.2023, 14:57
Публикации: 79 / 10
Отговор от Агенция по вписванията към мен: "Уважаема г-жо ...........,

Във връзка със запитването Ви, постъпило по електронна поща до Агенция по вписванията на 14.09.2023г., Ви уведомяваме за следното:

Когато се подава по електронен път заявление Г2 и заявител е съставителя на годишния финансов отчет, декларацията по чл.13, ал.4 от ЗТРРЮЛНЦ е от съставителя. Към заявлението се прилага и нотариално заверено пълномощно по чл.15, ал.3 от ЗТРРЮЛНЦ.

Когато заявлението се подава на хартиен носител от приносител по чл.15, ал.2, т.2 от ЗТРРЮЛНЦ, той представя подписана от него декларация по чл.13, ал.5 от ЗТРРЮЛНЦ."

 
#3 | 18.09.2023, 17:36
Публикации: 281 / 74
Благодаря ви!
#4 | 18.09.2023, 18:51
Публикации: 2116 / 147
Отговор от Агенция по вписванията към мен: "Уважаема г-жо ...........,

Във връзка със запитването Ви, постъпило по електронна поща до Агенция по вписванията на 14.09.2023г., Ви уведомяваме за следното:

Когато се подава по електронен път заявление Г2 и заявител е съставителя на годишния финансов отчет, декларацията по чл.13, ал.4 от ЗТРРЮЛНЦ е от съставителя. Към заявлението се прилага и нотариално заверено пълномощно по чл.15, ал.3 от ЗТРРЮЛНЦ.

Когато заявлението се подава на хартиен носител от приносител по чл.15, ал.2, т.2 от ЗТРРЮЛНЦ, той представя подписана от него декларация по чл.13, ал.5 от ЗТРРЮЛНЦ."
Да, но на хартия заявлението е нотариално заверено, има пак декларация по 13, ал.4
#5 | 19.09.2023, 10:31
Публикации: 226 / 4
За да не отварям нова тема, искам да попитам нещо. Свалиласъм си декларацията по чл.13 ал.4 за истинността ог сайга ви . Виждам обаче, че фигурира само ЕГН на собственика . Не трябва ли да има и номер на лична карта и от къде е издадена?
#6 | 19.09.2023, 11:37
Публикации: 281 / 74
Не е нужно
#7 | 19.09.2023, 11:45
Публикации: 79 / 10
За да не отварям нова тема, искам да попитам нещо. Свалиласъм си декларацията по чл.13 ал.4 за истинността ог сайга ви . Виждам обаче, че фигурира само ЕГН на собственика . Не трябва ли да има и номер на лична карта и от къде е издадена?

Когато подавах отчетите в ТР видях, че можете при самото подаване да я попълните, без да е нужно да се прикачва като заявление, но аз вече ги бях попълнила. Така че,да, не са нужни данни на Л.К.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група