ДДС за възстановяване

07.11.2023, 11:00 813 5

07.11.2023, 11:00
Публикации: 88 / 0
Здравейте, извинявайте за нелепия въпрос. Просто искам да се уверя, а и отговорът не вярвам да ви затрудни. До сега във фирмата, в която работя се редуваха периоди на възстановяване и внасяне на ДДС (като фирма износител), но от скоро дейността силно намаля и вероятно ще има по-дълъг период, в който няма да имаме продажби, но ще продължат да се начисляват и плащат осигуровки. Вероятно ще има някакви минимални режийни разходи за ток и гориво, не повече от 300-400лв на месец. Та въпросът ми е в този случай има ли проблем с възстановяване на данъка или си е както при нормална дейност? Пак казвам, че данъка за възстановяване ще е 60-80лв на месец, не повече. Предварително благодаря на отзовалите се!
#1 | 07.11.2023, 12:11
Публикации: 2976 / 397
Питате дали ще имате проблем с възстановяване на ДДС от електроенергия?
#2 | 07.11.2023, 14:09
Публикации: 88 / 0
От електроенергия най-вече. Едва ли ще излезе друг разход, най-вече режиен, но все пак, вероятно няма да има никакви продажби поне една година. До колкото знам няма специални изисквания, но реших да попитам, да не би да изпускам някое правило.
#3 | 07.11.2023, 16:01
Публикации: 9371 / 1574
Ако не Ви се занимава с възстановяване,  задръжте тези фактури за по-добри времена - не ги включвайте в дневника за покупките в месеца на издаване, а в следващ период, когато имате приходни фактури или се съберат побече, на да минете с един масраф (до 12 месеца от издаването на фактурите)
#4 | 08.11.2023, 09:32
Публикации: 88 / 0
Ако не Ви се занимава с възстановяване,  задръжте тези фактури за по-добри времена - не ги включвайте в дневника за покупките в месеца на издаване, а в следващ период, когато имате приходни фактури или се съберат побече, на да минете с един масраф (до 12 месеца от издаването на фактурите)

С такъв обем на работа не ми представлява трудност процедурата по възстановяване. Все пак благодаря за идеята. До колкото знам две фактури могат да се прехвърлят за два периода на пред. Т.е. ако има една фактура за ел. енергия и една за гориво, така може да се забави евентуална процедура с два месеца.
#5 | 08.11.2023, 09:41
Публикации: 11974 / 2191
Т.е. ако има една фактура за ел. енергия и една за гориво, така може да се забави евентуална процедура с два месеца.

Това е така, ако включите фактурите и започнете процедура. а може и да не ги включвате в дневниците  до 12 месеца без да влизате в процедура евентуално.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група