Разпределяне на дивидент

09.11.2023, 16:35 4516 24

#20 | 09.11.2023, 16:35
Публикации: 2116 / 147
Къде е очевидно "заобикалянето на закона"?!

Не знаете какво е заобикаляне на закона ли?

Заобикаляне на закона е когато със законни средства се постига забранен от закона правен резултат и единствената причина да се прави нещо по този начин е постигане на този забранен резултат. Въпросът е кой знае какви са ми мотивите да взема три решения в един месец? И кой знае от кога съм изхарчил парите от касата?  Иначе поне не при моите дружества не се касае за укрити приходи от продажби, а за неосчетоводени харчове от собствениците.
#21 | 10.11.2023, 08:14
Публикации: 220 / 11
И при мен е така.
#22 | 10.11.2023, 10:28
Публикации: 2976 / 397
Не знаете какво е заобикаляне на закона ли?

Заобикаляне на закона е когато със законни средства се постига забранен от закона правен резултат и единствената причина да се прави нещо по този начин е постигане на този забранен резултат. Въпросът е кой знае какви са ми мотивите да взема три решения в един месец? И кой знае от кога съм изхарчил парите от касата?  Иначе поне не при моите дружества не се касае за укрити приходи от продажби, а за неосчетоводени харчове от собствениците.

Хайде достатъчно с тази високопарност. Какъв ми е мотивът да си разпределям дивидент през мен не е ничия работа, освен моя, като собственик. Докато законът не изисква от мен да давам обяснения или ограничи тези ми права, ще го правя, ако искам всеки ден. Забранен резултат не виждам да постигам, защото нищо от това не ми е забранено.
#23 | 10.11.2023, 11:08
Публикации: 11974 / 2191
Иначе поне не при моите дружества не се касае за укрити приходи от продажби, а за неосчетоводени харчове от собствениците.

И неначислени и платени данъци.

#24 | 10.11.2023, 13:25
Публикации: 561 / 9
В масовата практика е така.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група