Земеделски производител покупка на ДМА

07.12.2023, 10:02 639 2

07.12.2023, 10:02
Публикации: 4 / 0
Здравейте!Може ли мнение по следния казус?
ЗП(растеневъдство) регистриран по ДДС, облага се 60/40- има ли право да ползва ДК при закупуване на ДМА камион(влекач) и ремърке.
#1 | 08.12.2023, 16:35
Согласно статье 72, абзац 1 от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС), право на приспадане на данъчен кредит имат регистрираните лица, които използват стоките и услугите за извършване на облагаеми доставки.

#2 | 13.12.2023, 07:07
Публикации: 1 / 0
Съгласно разпоредбите на Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) papa's freezeria, регистрираните физически лица, които използват стоки и услуги за извършване на облагаеми доставки, имат право да поискат приспадане на данъчен кредит.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група